Ş.Yahya Coşkuner İlköğretim Okulu Aralık Ayını “Sevgi Ayı” İlan Etti

Uygulamaya koyduğu Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Aralık ayını Sevgi Ayı ilan eden ve bu kapsamda okulda çeşitli etkinlikler düzenleyen Şehit Yahya Coşkuner  İlköğretim  Okulu Sevgi Ayının 2. Haftasında İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek’i  okula davet ederek öğrencileri ile buluşturdu.

Şehit Yahya Coşkuner İlköğretim Okulu çok amaçlı salonunda öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, öğrencilerle “Sevgi nedir?  Nasıl ifade edilir. Sevginin ölçüsü nedir? Sevginin önemi ve hayatımızda ki yeri” konularında sohbet ederek, öğrencilere sorular sordu ve kendi hayatından ve tecrübelerinden somut örnekler vererek sevgi konusunda kendilerini bilgilendirdi.

,Yeşim Özlü ve Fatih Kandiş’e teşekkür ederek kendilerini tebrik etti.

“Sevgi Ayı” proje uygulayıcı öğretmenleri de yaptıkları açıklamada:

Değerler eğitimi bireyi, aileyi, yaşadığımız toplumu ve dünyayı tehdit eden risk ve sorunların çözümünde , toplumsal yaşantımızın temel yapısını oluşturan milli,manevi, sosyal, ahlaki ve kültürel değerlerimizden olan yardımlaşma,  dürüstlük, dayanışma, sevgi, hoşgörü, saygı, misafirperverlik, duyarlı olma, vatanseverlik,  adil olma, doğruluk,  paylaşımcı olma, iyilik,  çalışkanlık, temizlik vb. gibi kazanımları öğrencilere kazandırmak ve bu kazanımların hedef kitleye aktarılması da “Değerler Eğitimini” oluşturmaktadır.

Şehit Yahya Çoşkuner İlköğretim Okulu olarak amacımız öğrencilerimize bu değerleri kazandırıp içselleştirebilmeleri için uygun ortamlar sağlamaktır.
Hedefimiz okulun akademik anlamda yapılan çalışmaların yanında değerler eğitimi vererek faydalı bireyler yetiştirmektir” dediler.

Programın sonunda Şehit Yahya Coşkuner İlköğretim Okulu 8.Sınıf Öğrencisi Munise Doğan kendilerine verdiği destek ve katkılardan dolayı Petek’e kendi yaptığı Ebru tabloyu hediye etti.

Yazarlarımız Hakkında