Dunlop

Petek veli toplantılarına katıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek Süleyman Demirel Fen Lisesi ve Çankırı Anadolu Lisesi veli toplantılarına katıldı.
Okul Müdürü Gürtürk Özdemir ve Okul-Aile Birliği Başkanı Tuğrul Sidar’ın ardından Velilere hitaben bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek;
“Dünyanın en zor işi anne, baba olmaktır, bu zor görevin ağır sorumluğunu ne kadar taşıyabildiğimiz çok önemlidir, eğitimin her kademesinde görev almış (Öğretmen, Veli, Müfettiş, Yönetici) birisi olarak sizlerin duygularınızı ve beklentilerinizi çok iyi anlıyorum,
Ebeveyn olmak sadece çocuğa kalem, defter, elbise alıp harçlık vermek değildir.
Çocuklarınızı seviniz, onlardan bir başarı bekliyorsak bunun için anne-baba olarak bazı bedeller ödemeli ve fedakârlıklarda bulunmalıyız, Sistemin bize yüklediği anne-baba rolünü çok iyi oynayarak rolümüzün hakkını vermeliyiz.
Nasıl bir çocuğumuz olsun istiyorsak öyle davranıp yaşamalıyız.
Çünkü çocuklar rol model alarak hayatlarını şekillendirirler, onların en yakınındaki kişiler olarak da bizleri rol model alırlar” dedi.
Sizler bu kış şartlarında uzak yerlerden buraya gelerek çocuğunuza ne kadar önem verdiğinizi, ne kadar çok sevdiğinizi gösterdiniz ve bazı fedakarlıklarda bulundunuz diyerek sözlerine devam eden Petek, ” Evlerinizde mutlaka çocuklarınızla ortak faaliyet saatleriniz olsun: Kitap okuma, aile sohbeti saatleri gibi. Bu saatlerde mutlaka TV’yi kapatın; ayrıca aile bağlarında aşınmalara neden olan ve Türk kültür ve adetlerine uymayan TV programlarından kendimizi ve çocuklarımızı uzak tutmaya çalışalım, çocuklarımıza sorumluluk vererek onların özgüvenini artıralım, erdemli insanlar yetiştirmeye çalışalım, yanlışlıklardan el alem ne der diye değil, dürüst insan olmanın gerekliliği olduğu için kaçınmalıyız. Bildiğiniz üzere şu an Süleyman Demirel Fen Lisesi’nin Akademik başarısı hiç de iç açıcı değil. Önümüzde duran bu kötü fotoğrafı okul,veli ve yönetim olarak el ele verip bir ekip ruhu içerisinde çok iyi bir fotoğraf haline getirmeliyiz ve bunun içinde var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek’e eğitim ve okul ilgili sorular soran veliler, veli toplantılarına katılarak kendilerini bilgilendirdiği için kendisine teşekkür ettiler.
Daha Sonra Çankırı Anadolu Lisesi veli toplantısına katılan Petek, bu okulda da velilere hitap etti ve onlardan gelen soruları cevaplandırdı.
Çankırı Anadolu Lisesi Okul-Aile Birliği veli toplantısının ardından toplantıya katılan veli ve öğretmenlere tavuklu pilav ikramında bulundu.