Özcan, “Hedefinizi mutlaka belirleyin”

Mehmetçik İlköğretim Okulu’nda devam eden Mehmetçik Dershanesi öğrencilerine Vali Vahdettin Özcan tarafından kırtasiye paketi verildi.

Özel dershanelerden yararlanma imkanı olmayan üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf veya mezun öğrencilere destek vermek amacıyla Genelkurmay Başkanlığı’nın koordinesinde Çankırı Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde düzenlenen kurs, özel dershanelerden yararlanma imkanı olmayan gençlere destek vermeye devam ediyor.

4 yıldır faaliyet gösteren ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından görevlendirilen öğretmenlerin kurs verdiği Mehmet Dershanesinde bu yıl 128 öğrenci üniversiteye hazırlık kursu görüyor. Dershaneye  maddi durumu iyi olmayan öğrenciler ile şehit ve gazi yakınlarının çocuklarına öncelik veriliyor

Mehmetçik İlköğretim Okulu’nda faaliyet gösteren Mehmetçik Dershanesini ziyaret eden Vali Vahdettin Özcan ve Jandarma Alay Komutanı  Jan. Al. Şakir Uslu ile beraberindeki heyet öğrencilere kırtasiye yardımı dağıttı.

Vali Özcan, kitap dağıtımı sırasında öğrencilerle nerede okudukları ve hangi mesleği tercih edecekleri, hedefleri ile ilgili bir süre sohbet etti. Öğrencilere başarılar dileyen Vali Özcan, “Hedefinizi mutlaka belirleyin. Benim kızım üniversite sınavına hazırlanırken gitmeyi planladığı üniversitenin ismini odasına astı ve her gün o yazıya bakarak hedefine odaklandı. Sizde öyle yapın” dedi.