Dunlop

Okumayı öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

13 Eylül 2010 tarihinde eğitim ve öğretime başlayan öğrenciler 1 hafta sonra yaz tatiline girecek. Bu dönem 1. sınıfa başlayan öğrenciler okumaya başlamanın sevincini anne ve babaları ile paylaşıyorlar. 2010-2011 eğitim-öğretim döneminin bitmesine 1 hafta kala tüm okullarda olduğu gibi Karatekin İlköğretim Okulu’nda da 1. sınıf öğrencilere okuma bayramı programı düzenliyorlar.

Karatekin İlköğretim Okulu çok amaçlı salonda öğretmenleri Hümeyra Kuvvetli nezaretinde 1/A sınıfı’da dün okuma bayramı programı gerçekleştirdi.

Sınıf öğretmeni Hümeyra Kuvvetli programa gelen velilere teşekkür ederek, “1 yılı bitirmenin sevincini siz değerli velilerle birlikte paylaşmak istedik. Çocuklarımız 1 yıl boyunca gerçekten özverili bir çalışma gösterdiler” dedi.

“Okul sadece ders yapılan yer değildir” diyen Okul Müdürü Orhan Kemal Karakuş, “Okul bir hayattır. Bur da sadece ders görülmüyor. Çocuklarımız hayatı, kendilerine güveni bur da öğreniyor. Bugün bur da bir örneğini göreceğiz.

Daha dün gibi hatırlıyorum. Çocuklarımız velileri ile birlikte kayıt yaptırmak için okulumuza geldiklerinde ürkek ve çekingendiler. Bugün kendilerine güveni artmış ve program hazırlamışlar. Hem çocuklarımızı hem de öğretmen arkadaşımızı kutluyorum” dedi

Konuşmalardan sonra öğrenciler hazırladıkları programı velilere sundular. Öğrenciler sergiledikleri tablo nedene ile büyük alkış aldı.  Program sonunda tüm öğrencilere öğretmen Hümeyra Kuvvetli tarafından birer elma  verildi.