Dunlop
featured

“Öfkenizi nasıl kontrol edersiniz?”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Emniyet Müdürlüğü ve Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen  “Öfke kontrolü ve stres yönetimi” konulu konferans dün 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Çankırı Emniyet Müdürlüğü personeli ile POMEM öğrencilerinin katıldığı programın açılış konuşmasını yapan proje koordinatörü 4. sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Noyat, “Çankırı Emniyet Müdürlüğü olarak; vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini en üst seviyede sağlamak için, zaman mefhumu gözetmeksizin canla başla her kademede tüm personelimiz ile halkımıza güvenlik hizmeti sunmaktayız” dedi.

Gerçekleştirilen projeye de değinen Noyat, “2013-2014 yılları içerisinde ülkemizdeki toplumsal hareketliliğin ve yapılacak olan seçim hareketliliğinin ilimize yansımasıyla birlikte öfkeye dayanan üzücü olayların olabileceği değerlendirildiğinden; İl Valiliğimiz ve Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile vatandaşlarımıza yönelik, 18 Nisan-1 Haziran 2014 tarihleri arasında ‘Öfke kontrolünün sağlanması’ projesi başlatılmıştır” dedi.

Projenin amacı hakkında da bilgi veren Noyat, “Projenin yürütülmesinde hedef; olayların meydana gelmeden önlenmesi ve öfke kontrolünün sağlanmasına yönelik vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesidir” dedi.

Gerçekleştirilen açılış konuşmasının ardından, Elmadağ Polis Meslek Yüksekokulu’nda görevli uzman psikolojik danışman 4. emniyet müdürü İsmail Çakır konferansını verdi. Öfke nedir?, Ne zaman ortaya çıkar?, Neler öfkelendirir? ve Nasıl kontrol edelir? konularında bilgiler veren  Çakır, salonda bulunanlara sık sık sorular sorarak, “Siz neden buradasınız, benden ne istiyor ya da bekliyorsunuz” dedi.

seminerr (9)