Dunlop

Nurefşan dünya 1.’si oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha önce SBS de  5 Türkiye 1.si çıkaran ve  son 3 yıldır  SBS’de Türkiye’nin en başarılı 100 okulu arasında yer alan Namık Tanık Koleji yeni bir başarıya daha imza attı.

Bu yıl 8.’si düzenlenen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması her yıl Uluslararası arenada düzenleniyor. Sınav 2 aşamada gerçekleştiriliyor. 1.aşamada baraj puanı geçen öğrenciler 2.aşamaya girip diğer ülkelerin öğrencileriyle değerlendirmeye tabi tutuluyorlar.  1. aşamayı 69  öğrencisiyle geçen  Özel Namık Tanık İlköğretim okulu 8 dünya derecesiyle büyük başarı sağladı.

Yarışmaya katılıp derece elde eden öğrenciler, kategorileri ve dereceleri şöyle;

Nurefşan Karabiber       6. Sınıf  Türkçe           Dünya 1.si

İlayda Demir                   7.sınıf İngilizce           Dünya 2.si

Zeynep İpek Balcı          5.sınıf Türkçe              Dünya 2.si

Gülesin Tanrıkulu          5.sınıf Türkçe              Dünya 4.sü

Esra Zeynep AK              7.sınıf İngilizce           Dünya 6.sı

Hüseyin Emre Bacak     6.Sınıf Türkçe             Dünya 6.sı

Ece İrem Çiçek               5.sınıf Matematik      Dünya 9.su

Melike Akçay                 5.sınıf Matematik      Dünya 9.su

Gerçekleştirilen başarı hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Ali Akbaş; “ Bu başarı Çankırı’mızın. Kurulma gayemizde zaten tam olarak bu. Hedefimiz önce Çankırı için Türkiye ile yarışmaktı. Bunu hakkıyla yaptığımızı düşünüyorum. Geçmiş yılların SBS sonuçları bunu gösterdi. Bu yıl ile birlikte hedeflerimizi büyüttük. İnşallah bundan sonra da bu başarıları devam ettirip Çankırılı hemşerilerimizin göğsünü kabartırız. Çünkü çok kaliteli ve zeki bir öğrenci kitlemiz ile çok ilgili bir Veli profilimiz ve bir o kadar kaliteli bir eğitim kadromuz  var. Bu ilgi ve kalite devam ettikçe bu başarılarda kaçınılmaz. Son söz olarak Bu başarıları elde eden öğrencilerimi, onları yetiştiren öğretmenlerimi ve velilerini tebrik ediyorum.” dedi.