MİNİKLERDEN OKUL EYLEMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlköğretim Okulu velileri ve öğrencileri okul bahçesinde eylem yaptı. Okulun eğitim ve öğretim yapmaya müsait olmadığını ve çocuklarını devamlı korkarak okula gönderdiklerini aktaran okul velileri, “Okulun dışı da içi de dökülüyor. Çocuklarımız ders yaparken başlarına tavandan parçalar düşüyor. Konuyu devamlı yetkililere ilettik, fakat şu ana kadar bir sonuç alamadık” dedi.

Okul Müdürü Cemalettin Tağlı ile görüşen veliler, yetkilerin okula gelip kendilerine tatmin edici bir açıklama yapmasını istediler. Tağlı ise okulun durumunu yetkililere ilettiklerini ve okula gelip incelemelerde bulunduklarını aktardı. Yetkililerin gelmemesi halinde çocuklarını okula göndermeyeceklerini aktaran veliler okul kapısının önünde durarak çocuklarını derse sokmadılar.
Okul müdürünün yetkililerin gelmek üzere olduğunu belirtmesi üzerine veliler, “Biz kesinlikle güvenmiyoruz. Defalarca biz onların yanına gittik, ama ortada bir şey yok. Biz onları bekleyeceğiz” dediler.
Saat 13:00’de başlayan eylem yaklaşık 1 saat sürmesine rağmen hiçbir yetkilinin gelmemesi ortamı daha da gererken, karşılarında yetkili bekleyen veliler, polis engeline takıldılar. Eylem yapan ve konunun ciddiyetini anlatmaya çalışan velilere polis, “Dağılın bu yaptığınız kanuna aykırı, eğitimi engelleyemezsiniz” diye çıkışırken, minik öğrenciler uzun süre slogan attılar.
 Polislerin ısrarlı uyarıları sonucunda veliler dağılırken, öğrenciler de sınıflarına girdi.