Mini mini birler ders başı yaptı

2013-2014 eğitim öğretim dönemi  ders zili dün çaldı.  Okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerinin okul uyum süreci nedeniyle 1 hafta önce ders başı yapan öğrenciler dün ilk ders zili ile tanıştı. Alınan bilgilere göre bu sene 2 bin 500’den fazla öğrenci 1. sınıfa başlayacak.

Dün sabah 08:30 sıralarında tüm ilkokullarda ayrı bir heyecan vardı. Bu sene 1. sınıfa başlayacak olan öğrenciler velileri ile birlikte okul bahçelerini doldurdu. Okullara uyum nedeniyle 9-13 Eylül arasında düzenlenecek  olan uyum eğitimi nedeniyle velileri ile birlikte okul bahçelerini dolduran öğrenciler, sınıflarının belli olması ile birlikte sıraları doldurdular. Anne ve babaları ile birlikte sınıfları dolduran bazı öğrencilerin mutlukları yüzünden okunurken, bazı öğrencilerin ise utangaç tavırları dikkat çekti.

İl genelindeki tüm İlkokullarda olduğu gibi Karatekin İlkokulu’nda da dün ayrı bir sevinç vardı. Hem çocuklar okula başlamanın sevincini yaşarken, hem de veliler çocuklarının o anki mutluğuna ortak oldu.

Öğrenci ve velilerle bir araya gelen okul Müdürü Duran Kabalakoğlu, “Evlatlarınız artık bizlere emanet. Kesinlikle gözleriniz arkada kalmasın. Bizler onların mutlu geleceği için elimizden gelen gayretin en üstününü sarf edeceğiz” dedi.

Velilerden okul ile ilişkilerini asla kesmemelerini isteyen Kabalakoğlu, “Bizlerle ve öğretmenlerimizle ilişkilerini asla kesmeyin. Fakat bu ilişkiyi sağlarken diğer öğrencilerimizi de rahatsız etmeyelim. Burada veli-öğretmen odamız var. Her hangi bir konu veya sorun olduğu zaman direkt sınıfa girmek yerine buradaki odamızda görüşebilirsiniz. Bir de sizlerden ricam, çocuklarınıza aşırı ilgi göstermeyin. En azından çocuklar bazı şeyleri kendileri yapsın ve öğrensin. Yani okul açılalı nerdeyse 3 ay olmuş ama veli çocuğuyla birlikte sınıfa giriyor. Bunu yapmayın. Bırakın çocuğunuz bazı şeyleri yapmayı öğrensin. Sınıfa girmeyi, çantasını sıraya koymayı, montunu çıkarmayı kendi başına öğrensin” dedi.

Kabalakoğlu, konuşmasının sonunda tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi. Yapılan konuşmanı ardından öğrenciler sınıflara geçerek öğretmenleri ile tanıştı.