Mehmetçik İlköğretim Okuluna Avrupadan Misafirler Geldi

İlimizde bu yıl projesi kabul edilen tek okul olan Mehmetçik İlköğretim Okulu, proje gereği faaliyetlerine başlamıştı. Faaliyetlerin devamı olan ülke toplantılarının ilki, proje sahibi ve koordinatörü olan ilimiz Mehmetçik İlköğretim Okulu’nda gerçekleşiyor.

İtalya ve Macaristan’dan toplam 8 öğretmen ve 10 öğrenciden oluşan 18 kişilik ekip, dün Mehmetçik İlköğretim Okulu’nda karşılandı. Karşılamadan sonra öğrenciler okul kantininde, öğretmenler ise müdür Ahmet Yolcu’nun odasında ağırlandı. Oldukça samimi oldukları gözlemlenen yabancı misafirler Müdür Ahmet Yolcu’ya çeşitli hediyeler verdi. Verilen hediyelerden sonra Mehmetçik İlköğretim Okulu öğrencilerinin düzenlediği folklor gösterisi için çok amaçlı salona geçildi. Gösteri öncesi ilk olarak kısa bir konuşma yapan Yolcu;

‘ Solumakta olduğumuz havadan tutun da tüm yaşantımızı etkileyen ve yaşantımıza yön veren çevremiz, kısacası ‘‘ doğamızın ’’ farkında mıyız? Her şeyi yakıp yıkıp tüketen canlılar olarak doğanın dengesini bozmaktan başka şeyler de yapmak gerekiyor. İşte bunların farkındayız ve kaliteli bir havayı teneffüs etmek istiyoruz. Ziyaretiniz süresince, ülkelerimiz arasında gelişecek etkileşim sayesinde doğacak farkındalık beni heyecanlandırıyor.

Projemiz sonunda doğal çevre, toprak ve su kullanımını gerektiği gibi kullanan fertlerin çoğalacağını umuyorum ’ dedi.

Yolcu’nun konuşmasının ardından yabancı konuklar kürsüde okul öğrencilerine kendilerini tanıttılar. Ardından okul öğrencilerinin düzenlemiş olduğu folklor gösterisi ile program sona erdi.