Dunlop

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Ilgaz’da Yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek  başkanlığında Ilgaz’da yapıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Petek, bundan böyle her ay bir ilçede gündem belirlenerek bu toplantıların düzenli şekilde yapılacağını, yapılan çalışmaların değerlendirileceğini ve süreç odaklı bir yönetim anlayışını benimseyerek sürece en başından müdahil olarak yapılacak olası hataların önüne geçeceklerini, belli bir süre sonra kurum kültürünü oluşturarak sonuca en sağlıklı şekilde ulaşacaklarını söyledi.

Yöneticiliğin zor bir meslek olduğunu dile getiren  Petek, ‘Yönetici bir tiyatrocu gibi günlük çeşitli roller üstlenir, bu sayede de ekip arkadaşlarının iç dünyasını tanır.

Mesai arkadaşlarının iç dünyasını tanımak başarıyı getirir. Önyargılı olmak hem yöneticiye, hem kuruma zarar verir. Bunun için önyargıları ortadan kaldırmamız lazım’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek’in konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürleri gündem maddeleri ile hazırladıkları sunumları sunarak ilçelerinin eğitim-öğretim durumu hakkında bilgiler verdiler.

Yapılan  sunumlarının ardından genel bir değerlendirmenin yapıldığı toplantı dilek ve temenniler bölümünün ardından Aralık ayı toplantısının Çerkeş ilçesinde yapılması kararı ile son buldu.