Hazırbulunuşluk Araştırması Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından bu yıl 8. sınıfa başlayan öğrencilerimize yönelik 09.09.2021 Perşembe günü “Hazırbulunuşluk Araştırması” gerçekleştirildi.

Konu hakkında bilgi veren Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü, “Hazırbulunuşluk Araştırması, 8. sınıf öğrencilerimizin geçen eğitim öğretim yılında gördükleri konu ve kazanımları ne kadar edindiklerini ölçmek amacıyla uygulanmıştır. Bu araştırma ile öğrencilerimizin yeni döneme ne kadar hazır bulundukları değerlendirilmiş olacak, edinemedikleri konu ve kazanımlar için okullarımız tarafından telafi çalışmaları yapılabilecektir. Bu tür konu ve kazanım değerlendirme çalışmaları okullarımız tarafından da her sınıf düzeyinde yapılacaktır. Araştırmada Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İngilizce derslerinden oluşan toplam 60 değerlendirme kriteri yer almaktadır. 1 saat 30 dakika süren “Hazırbulunuşluk Araştırması” , ilimizin bütün ortaokullarında eş zamanlı olarak yapılmıştır. Araştırmanın il, ilçe, okul, sınıf, şube ve öğrenci sonuç karneleri Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından ivedilikle okullarımıza bildirilecektir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından konu ve kazanım değerlendirme çalışmaları farklı sınıf seviyelerinde de yıl boyunca takip edilecektir.

Çalışmada yer alan öğretmenlerimize, Ölçme Değerlendirme Merkezimiz çalışanlarına teşekkür eder; çalışmanın öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için faydalı olmasını dileriz” dedi