Dunlop

Emniyetten örnek çalışma

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından “Çocukların Mutlu Geleceği için Umut Yıldızı Projesi” kapsamında; çocuklara çeşitli dallarda mesleki kurs veriliyor.

Proje ve çalışma hakkında bilgi veren Çankırı Emniyet Müdürlüğü, “Geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın her türlü olumsuz şartlardan korunması amacıyla, ülkemizde suça sürüklenmiş, sokağı yurt edinmiş, uyuşturucu madde bağımlısı veya benzeri olumsuz şartlarla karşı karşıya olan risk altındaki çocukların, topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması için İlimizde “Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı Projesi” adı altında 09 Mart 2010 ve 09 Temmuz 2010 tarihleri arasında Endüstri Meslek Lisesinde Motor ve Mobilya alanlarında 25 çocuğa kurs düzenlenmiş, kurs bitimi sertifikayı almaya hak kazanan 10 kursiyere sertifikaları verilmiştir.

İlimizde 2011 yılı içerisinde “Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı Projesi” kapsamında 16-18 yaş aralığında risk altında bulunan 10 kız çocuğu tespit edilmiş, İl Emniyet Müdürü, çocuk Şube Müdürü, Türkiye İş Kurumu İl Müdürü’nün katılımı ile tanışma ve bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde 10 kız çocuğuna “Bayan Kuaförlüğü ve Cilt Bakımım” alanında kurs açılmasına karar verilmiştir.

Sayın Valimiz Şemsettin Uzun’un olurları ile 21 Mart 2011 tarihinde “Bayan Kuaförlüğü ve Cilt Bakımı” alanında kurs verilmeye başlanmıştır” dedi.