Emekliyiz- Gönüllüyüz Projesi Çankırı Ekibi Çalışmalarına Başladı

Emekliyiz –Gönüllüyüz Projesi” ne ilk başlayan öncü illerden Çankırı’ da proje ekibi 2013 yılı çalışmalarına başladı.   Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ ün eşi Hayrünnisa Gül’ün himayelerinde yürütülen proje kapsamında 2013 yılı çalışmalarını planlama için toplanan il proje ekibi ve emekli- gönüllü öğretmenleri bir araya geldi.

İlki 14 Kasım 2012’de yapılan il proje ekibi toplantısının ardından 28 Kasım 2012 tarihinde Valilik toplantı salonunda projeyi Çankırı’daki yurt ve yuvalarda yürütecek olan emekli öğretmenlerle bir araya gelindi. Çankırı Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesince yürütülen projede Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı 100.Yıl Yetiştirme Yurdu, Eldivan Çocuk Yuvası ve Korgun Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuk ve gençlerin akademik, sosyal ve kültürel gelişimleri hedefleniyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Levent Şentürk “Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Emekliyiz –Gönüllüyüz projesiyle yurt ve yuvalarımızda kalmakta olan çocuk ve gençlerle emekli öğretmenlerimizi buluşturarak çocukların akademik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını öğretmenlerimizin tecrübe ve birikimleri ile karşılamayı ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi. Gönüllü olarak yapılan bu çalışmaların değerinin kendileri için çok büyük anlam ifade ettiğini söyleyen Şentürk ; “Zaten gönül kelimesinin içerisine girdiği her iş yücedir. Çok küçük işler bile gönüllü ve gönülle, kalb ile yapıldığında çok büyük ve güzel sonuçlar doğurmaktadır. Alçak kelimesi bile gönül ile birleşince bir erdem haline gelir ve alçak gönüllü diye kendisinden övgüyle bahsettirir. Emekliyiz gönülüz projesine destek veren bütün emekli öğretmenlere ve il proje ekibine bu değerli ve manidar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan planlama ve koordinasyon toplantısının ardından Huzurevi ziyaretinde bulunuldu ve topluca öğle yemeği yenildi.

Toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Levent Şentürk, İl Müdür Yardımcısı Alim Çaycı, Milli Eğitim Şube Müdürü Saadettin Kılınç, , RAM Müdürü Çelebi Çağlayan, Fatih Erik, Selim Çoğalan, Latif Karayörük ve Emekli öğretmenler Sevgi Şima Dede, Şehnaz Tağlı, Osman Çerkeş, Osman Değirmenci, Hüdaverdi Değirmenci, Behzat Yıldız, Galip Eker, Hüseyin Karaaslan, Ümit Uzunoğlu, Mustafa Ateş ve Sadık Çakırsipahi katıldı.

Emekli gönüllü öğretmenler önümüzdeki günlerde yurt ve yuvalarda çok güzel çalışmalara şiirden, müziğe, satrançtan, geziye birçok kültürel, akademik ve sosyal faaliyetlere imza atacaklarının müjdesini verdiler.