Çocuklar misket oynayarak matematik öğrenecek

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri “Bu Benim Eserim Proje Çalışmaları” kapsamında Ankara Bölge Sergisine katılmaya hak kazanan projeleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Özgün Öğretim Materyalleri Geliştirme Projesi kapsamında ilimiz genelindeki okul öncesi ve ilköğretim okullarında görev yapan öğretmenlerin hazırlamış oldukları materyalleri tanıtmak üzere sergi düzenlendi. Sergide öğretmenler öğrencilere daha kolay eğitim verebilmek için hazırladıkları projeleri ortaya koydular.

Sergi dün 100. Yıl Kültür Merkezinde açıldı, bir gün açık kalan sergi hakkında bilgi veren proje sorumlu öğretmeni Sevgi Serdar Kahveci “Öğretim Materyalleri Geliştirme Projesi kapsamında ilimiz genelinde 92 öğretmen 76 materyal sergilemekte, ayrıca “Bu Benim Eserim Projesi” kapsamında Ankara’da sergilenen ve ilimizi temsil eden 2 materyalde bugün burada sergilenmekte.” dedi.

Kahveci ayrıca, “2011-2012 eğitim öğretim yılında 7. gerçekleştirilen Bu Benim Eserim Proje çalışması kapsamında ilimizden 4 pnoje bölge değerlendirme kuruluna gönderilmiş olup, Orta Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Sevilay Dursun ve Feride Nur Karagöz adlı öğrencilerin hazırladığı ve sayın Mehmed Aydın’ın danışman öğretmenliğini yaptığı ‘Süper Damacana Soğutucu’ adlı proje ile Çerkeş Namık Kemal İlköğretim Okulu’ndan Muhammet ali Taşçı adlı öğrencimizin hazırladığı ve Yasin Eren’in danışman öğretmenliğini yaptığı ‘En güçlü Üslü Sayılar’ adlı projesi Ankara Bölge Sergisine katılarak ilimizi başarıyla temsil etmiştir. Ve bu eserler de bugün burada sergilenmektedir” dedi.

Sergi açılış kurdelesini Çankırı Vali Yardımcısı İbrahim Şahin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Turgut Ünal ve proje sorumlu öğretmeni Sevgi Serdar Kahveci kesti.

Gezilen serginin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Özgün Öğretim Materyali Geliştirme Projesi kapsamında 2011-2012 eğitim öğretim yılında okul öncesi ve ilköğretim okullarında dereceye giren öğretmenlere ödülleri ve projeye katılan öğretmenlere katılım belgesi verildi.

Okulöncesi eğitimde, 1. Şehit Uğur Hiçyılmaz Anaokulundan Perihan Erdem, 2. İstiklal Anaokulu’ndan Zeynep Aydın ve 3. Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’ndan Dilek Memiş

İlköğretim 1. kademe, Yukarı Alagöz Şehit Adem Ballı İlköğretim Okulu’ndan Emine Araçıl, 2. Adnan Menderes İlköğretim Okulu’ndan Mustafa Yıldız ve 3. Ş. Üsteğmen Yılmaz Bülhan İlköğretim Okulu’ndan Engin Bal;

İlköğretim 2. kademe, 1. Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Kadir Yılmaz, 2. Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu’ndan Nihat Küpeli ve 3. 30 Ağustos İlköğretim Okulu’ndan Yasemin Uysal ile 9-12 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenen Ankara Bölge Sergisine katılarak ilimizi temsil eden Orta Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Sevilay Dursun ve Feride Nur Karagöz ile öğretmenleri   Mehmed Aydın’a ödülleri takdim edildi.