Çankırı‘da böbrek kanseri ameliyatı

Geçtiğimiz Salı günü Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde kapalı yöntem ile böbrek kanseri ameliyatı yapıldı.
Kastamonu’da ikamet eden 53 yaşındaki Melahat Demirel isimli hasta sol tarafında oluşan ağrılar nedeni ile değişik hastanelere müracaat ettiğinde, böbreğinde kanser tespit edilip ameliyat olması için Ankara ya da İstanbul’a gitmesi gerektiği söylendi.
Geçtiğimiz hafta Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’ne müracaat eden hasta hazırlıkları tamamlanarak Üroloji Uzmanı Op.Dr.Cem Dilmen tarafından Salı günü ameliyata alındı.
Hastayla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Op.Dr.Cem Dilmen; “ Ameliyatı Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Ahmet Altıntaş ile birlikte yaptık, hastamız genç olmasına rağmen böbreğinde 4 cm’lik kanser tespit ettik ve en kısa süre içinde ‘Radikal Nefrektomi’ denilen ameliyatı yaparak hastayı tedavi yoluna gittik.
Normalde bu ameliyatlar üniversite şartlarında yapılan ameliyatlardır, zaten hastamıza da üniversitede ameliyat olması önerilmiş. Allah’ın izniyle hastamızı başka bir ile göndermeden ameliyatı hastanemizde yaptık ve hastalığını tamamen temizledik. Zaten daha önce de il dışından müracaat eden 2 hastaya daha aynı ameliyatı yapmıştık. Bu ameliyatları Çankırı’da yapıyor olmak mutluluk ve gurur kaynağı. Allah şifalar versin…” şeklinde konuştu.