Çankırı TKDK İle İş Birliği Protokolü İmzaladı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Koordinatörlüğü  arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Çankırı Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Çankırı TKDK İl Koordinatörü Koordinatörü Emre Akbıyık tarafından imzalanan protokolle  “Çankırı Hayvancılığında İstihdam Odaklı İnovasyon Projesi”nin kabul sürecinden sonra ortak çalışmaların yürütülmesi planlanıyor.

T.C. Sanayi ve Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında başvurusu yapılan projede hayvancılıkla uğraşan veya uğraşmak isteyen insanların ve öncelikle dezavantajlı bireylerin yeterliliklerinin artırılarak sektörde istihdamın sağlanması, hayvancılıkla uğraşan/uğraşacak kişilerin mesleki bilgilerinin geliştirilerek yeterliliklerinin belgelendirilmesi konularında iştirakçilerle iş birliğini sağlamak hedefleniyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen proje ilimiz genelinde ilk beş proje arasına girme başarısını gösterdi. Proje kapsamında TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğü, Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Süt Üreticileri Birliği, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Çankırı Hayvan Hastanesi, Çankırı Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Untaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş gibi iştirakçiler bulunuyor.