Belediyenin Yaz Kursları Sergisi Büyük İlgi Gördü

Çankırı Belediyesi’nce yaz döneminde düzenlenen kursların sergisi kent merkezindeki Yunus AVM’de coşkulu bir katılımla açıldı.

Serginin açılışında konuşan Belediye Başkanı İrfan Dinç, yaz döneminde belediye bünyesinde 16 branşta 734 kursiyerin katıldığı yaz kurslarının başarıyla tamamlandığını belirterek “Bugün de bu kursların semeresini görmeye geldik. Kursiyerlerimizin kazandıkları becerileri hep birlikte göreceğiz. Çankırı Belediyesi donanımlı bir insanın her türlü sosyal ve kültürel ihtiyacı yanında eğitimle alakalı tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek fiziki mekan ve eğitimci potansiyeline sahiptir. Biz insanımızın özellikle de çocuklarımız ve gençlerimizin en iyi şekilde yetişmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için imkânlarımızı seferber ediyoruz. Çünkü hizmetin merkezine insanı koyuyoruz ve önceliğimiz insan diyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından kursiyerler tarafından hazırlanan çalışmalar ve ürünlerden oluşan sergi Belediye Başkanı İrfan Dinç, eşi Zeynep Dinç, programa katılan İhlas Haber Ajansı (İHA) Bölgeler Koordinatörü Lütfullah D. Uzun ve Yunus AVM Müdürü Kemalettin Din tarafından açıldı

Fotoğrafçılık, İngilizce, resim ve takı tasarım kurslarına katılan kursiyerlerin sergilediği başarılı eserler kısa süreli bir kursta kişilerin ilgi alanlarına göre kendilerini geliştirmelerine güzel bir örnek teşkil ederken, ney, gitar, bağlama, piyano kurslarına katılan kursiyerlerin mini konseri de ilgiyle dinlendi.

Programa katılan İhlas Haber Ajansı Bölge Koordinatörü Lütfullah D. Uzun, Çankırı’da kaldığı sürede güzel çalışmalarına tanık olduğunu belirterek “Belediye Başkanı İrfan Dinç, kentin kültürel yapısında ve tarihi kent dokusunun canlandırılmasında önemli çalışmalar yapmış. Bunu bizzat görmekten büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Yaz kursları sergisinde de hakikaten kısa sürede çocuklarımızın ve gençlerin ne kadar başarılı eserler ortaya koyduğunu gördük. Çankırı insanına fırsat verildiğinde ne kadar önemli çalışmalar yapabileceğine de şahit olduk” diye konuştu.

Yunus AVM’de açılan yaz kursları sergisi Pazar gününe kadar devam edecek.