Dunlop

Anaokulu öğrencileri Akbıyık’ı ziyaret etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Talat Onay Anaokulu öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık’ı makamında ziyaret etti.

Okul Müdiresi Müzeyyen Sümer, Müdür Yardımcısı Selami Arpacı, ve öğretmenleri Nilüfer Alkaş nezaretinde Milli Eğitim Müdürünü ziyaret eden minik öğrenciler Akbıyık’a çiçek ve kendi yaptıkları hediyeleri  takdim ettiler.

Okul Müdiresi Müzeyyen Sümer ziyaret talebinin öğrencilerden geldiğini belirterek, “Sayın Valimizle ve sizinle tanışmak istiyorlar. Bizde hazırladığımız program çerçevesinde sizleri ziyaret ediyoruz. Yoğun iş programınız içerisinde bizleri kabul ettiğiniz için size teşekkür ediyoruz” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Sayın Cemal Akbıyık, okul öncesi eğitimin öğretim hayatının  temeli olduğunu, yedi yaşına kadar kişiliğin temelinin oluştuğunu ve hayatın ilk altı yılının bu açıdan çok iyi değerlendirilmesinin gerektiğini,  bu nedenle okul öncesi öğretmenlerine çok görev düştüğünü ifade etti. Akbıyık, “Çankırı olarak bizim Anaokullarımız fiziki olarak ta, dizayn olarak ta çoğu ilden daha iyi ve bu okullarımızda ki idareci ve öğretmen kadrolarımızdan da son derece memnunum, ayrıca ben çocuklarımızla birlikte olmaktan büyük bir keyif ve mutluluk duyuyorum” dedi. Akbıyık, yapılan ziyaretten çok memnun kaldığını da belirterek, okul Müdürü Müzeyyen Sümer’e ve okul öğretmenlerine teşekkür etti.

Çocuklara İlerde hangi mesleği seçeceklerine dair sorular da soran Akbıyık,  “Doktor, öğretmen, müdür” gibi cevaplar alınca çocukların şimdiden kendilerine hedef koymalarından memnunluk duydu.