Dunlop

Anadolu İmam Hatip Lisesi, ‘Kariyer Günleri’ne Rektör Savaş’ı konuk etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin çeşitli alanlarda kendilerini yetiştirmek ve genel kültürlerini artırmak, öğrencilerin gelecek hedeflerini belirlemede yardımcı olmak amacıyla düzenlediği kariyer günlerinde bu kez Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş konuk edildi.

Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen kariyer günleri etkinliği öğrenci, öğretmen ve idareciler tarafından ilgi ile takip edildi.

Misafir konuşmacı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Öğrenciler arasında bulunmaktan memnun olduğunu, vakti müsait oldukça bu etkinliklere katılmaya çalıştığını belirterek, başarılı olmada eğitim ve öğretimin önemine vurgu yaptı. Konuşmasında öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş “ çok kitap okumalısınız, özellikle bu yaşlarda edebiyat alanında yerli ve yabancı klasik eserleri tamamlamış olmalısınız. Kitap okumak kendinizi geliştirmede çok önemli bir etkendir. Ayrıca okulunuzdaki yabancı dillere de ağırlık verin ve mutlaka iyi bir şekilde konuşabildiğiniz bir yabancı diliniz olsun. Başarılı olmak için çok çalışmalı ve karşılaşabileceğiniz olumsuzluklar size engel olmamalı” dedi.

Ayrıca Üniversite ile ilgili bilgi veren Rektör, öğrencilere katkı sağlayacak her türlü organizasyonlara da yardımcı olacaklarını belirtti. Konuşma sonrasında öğrencilerin soruları Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş tarafından cevaplandırıldı. Konuşma sonrasında Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş’a teşekkür ederek çiçek takdim ettiler. Okul Müdürü Sadettin Kılınç da Rektör Savaş’a katılımlarından ve vermiş olduğu değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederek orijinal bir Osmanlıca belge hediye etti.