Dunlop

63 kursiyer sertifikasını aldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

63 kursiyer Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı girişimcilik eğitimi katılım belgesi almaya kazandı.

KOSGEB Ankara Ostim Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR tarafından 27 Haziran 2011- 19 Temmuz 2011 tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan kursiyerlere dün Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan KOSGEB Daire Başkanı Mete Metin Alptekin, “Bizler yol gösterici değil ancak yardımcı olabiliriz. Verilen bu eğitimdeki amaç da yolunuza ışık tutabilmektir. Biz önünüzdeki karanlığı aydınlatmaya çalışıyoruz. Kurulan işletmelerin çoğu 3-5 yıl içinde kapanıyor ve ‘Keşke bilseydik bu batağa saplanmazdık’ diyor. Aldığınız eğitimle sağlam yere basacaksınız ve iyi işletmeler kuracaksınız” dedi.

Üretimin önemine değinen Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, “Bakın Avrupa’da kriz var. Yunanistan batıyor. Niye? Üretim yok, tembelliğe alışmışlar. Burda çok güzel bir eğitim aldınız ve hayırlı bir yola çıkacaksınız. Devlet kapısını gözlemek yerine aldığınız bu birikimle kendi işletmelerinizi kuracaksınız. Üretime ve hizmete katkı sağlayacaksınız. İnsanlar birbirine hizmet için yaratılmıştır” dedi. Yapılan konuşmalardan sonra kursiyerlerin sertifikaları verildi. İlk sertifikayı veren Vali Vahdettin Özcan, “Burda beni değil sayın oda başkanımızın sözlerini baz alın. Kendisini kutluyorum, gerçekten çok güzel söyledi. Eğer ben bir girişimci olsaydım şimdi bura da vali olmazdım. Bu programda bayan arkadaşlarımızı görmek bizleri daha da sevindirdi. Bizler her konuda sizlere katkı sağlamaya hazırız. Yeter ki proje oluşturun ve getirin” dedi.