Dunlop

23 Nisan Müdürü 5.Sınıf Öğrencisi Esra Özeren Oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM’nin kuruluşunun 91. Kuruluş ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama etkinlikleri kapsamında her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli okullardan öğrencilerimiz; Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü makamlarına oturdular

TOBB İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Sadık Yücetürk başkanlığında; 5. sınıf öğrencileri Esra Özeren, Zeynep Yücesan ve Hatice Kübra Uslu, Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık’ı ziyaret ederek, çiçek sundular.

Temsili olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamına oturan  TOBB İlköğretim Okulu  5. sınıf öğrencisi  Esra Özeren, ilk olarak, “Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Bey’e bugün makamlarını bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyorum ve bu makamda ilk olarak, Ülkemizdeki tüm kardeşlerimin bayramını kutluyorum.” diyerek sözlerine başlayan küçük Milli Eğitim Müdürü, “Milletimizin yeni yaşamına atılan en büyük adımın 91. yıldönümü olan bu günde, Her şeyin sahibi olan ve kurtuluş mücadelesinde mucizeler yaratan halkımıza Ulu Önder Atatürk’e minnetlerimizi sunuyor; onları bu önemli ve özel günü bizlere armağan ettiği için saygı ve sevgilerimizle anıyoruz.”, dedi.

Daha sonra düşünce ve isteklerini sıralayan Milli Eğitim Müdürü Esra Özeren ; Değişen müfredatın öğrenci merkezli olduğunu ve öğrencileri aktif kıldığını ancak üzerlerinde çok ağır bir sınav yükü olduğunu bu sınav maratonunun da hiçbir öğrencinin çocukluğunu tam olarak yaşamasına izin vermediği gibi ailelerinde hem stres olarak hem de ekonomik olarak zorlandıklarını  belirterek sınav yükünün azaltılması yönünde çalışmalar yapılmasını ve rehberlik çalışmalarına ağırlık verilmesini beklediklerini ifade ederek, ayrıca; Okullarda ki BT sınıflarına her sınıfa bir projeksiyon ve her öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde düzenlenmesini, Öğretmen sirkülasyonunun önlenmesini ve okul öncesi eğitimin aksatılmadan tüm hızı ile devam ettirilmesini, Okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını ve okullardaki memur ve personel ihtiyacının giderilmesini istedi.

Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık, “Şu an istediğiniz çalışmaları yapacak yatırımlardan sorumlu Müdür Yardımcımız Ali Kesik ve Personelden Sorumlu Müdür Yardımcımız Osman Çetin buradalar kendilerine gerekli talimatları verebilirsiniz” dedi.

Akbıyık, “Sınav Yükünün ağır olduğu konusunda bende sizlerle aynı fikirdeyim Bakanlığımız kademeli olarak bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor, Ayrıca Biz Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Rehberlik Çalışmalarına gereken önemi vermeye çalışıyoruz bu konuda diğer kurumlarla işbirliği ve ortak çalışmalarda yapıyoruz, Okul Öncesi eğitimin bende çok önemli olduğunu düşünüyorum ilimiz Okul Öncesi eğitimin zorunlu olduğu Pilot illerden biridir ve Okul öncesi eğitim oranımız yeterli olmasa da % 70 ler seviyesindedir, ayrıca; benim sizlerden istediğim tek bir şey var. Çok çalışın. Bu hayatta önemli olan Okumak, Okumak yine Okumaktır. Bizleri bu günde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyor ve iyi bayramlar diliyorum.” dedi. Daha sonra öğrencilere hediyeler Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları Sayın Ali Kesik ve Sayın Osman Çetin ile beraber ilköğretim öğrencilerinin hazırladığı törenleri izlemek için Atatürk Stadyumuna geçtiler.