18 kursiyer daha sertifika aldı

Çankırı’da “Ana-Kız Okuldayız Kampanyası” kapsamında okuma ve yazma öğrenen 18 kursiyer daha sertifika aldı.

Programa Çankırı Valisi Vahdettin Özcan da eşi ile birlikte katıldı. Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda 27 Şubat’ta başlayan okuma yazma kursu dün düzenlenen sertifika töreni ile son buldu. 120 saatlik 1. kademe okuma yazma kursunun ardından okuma ve yazma öğrenen 18 kursiyer sertifika aldı.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende Çankırı Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, kursiyerleri kursa katılımlarından dolayı kutlayarak, “Sizler aslında okuma ve yazma öğrenerek yeni yeni görmeye başladınız. Daha önce bakıyordunuz belki ama çoğu şeyi göremiyordunuz. Şimdi televizyonda, gazetelerde yazılan yazıları okuyarak her şeyden haberdar olacaksınız. Gittiğiniz bir yerde, gideceğiniz bölümü sorarak değil, okuyarak kendiniz bulabileceksiniz” dedi.

Yaşları 40’ın üzerinde olan kursiyerlerin kitap okuma çabaları görülmeye değerdi. Vali Özcan, kursiyerlere başarılar dilerken, sertifikaları ile birlikte hediye olarak pijama takdim etti. Özcan pijamaların kaliteli olduğunu söylerken, pijamaları devlet imkânlarıyla almadıklarını kaydetti. Özcan, pijamaların arkadaşı tarafından satın alındığını ifade etti.

Sohbet havasında devam eden sertifika töreni, çeşitli ikramlarla son buldu.