“Her kurumun merkez köylerde bir köy okulu oldu”

Vali Vahdettin Özcan tarafından başlatılan uygulama ile her köy okulu bir kurumun sorumluluğuna verilmişti.

İlimiz Merkez köy okullarında yaşanabilecek aksaklıkların giderilmesi, ileride oluşabilecek problemlere yönelik önlemler alınması, okul ve öğrencilerin ihtiyaçlarına yardımcı olabilmek amacıyla İlimiz Valisi Vahdettin Özcan tarafından uygulamaya konulan proje tüm hızıyla devam ediyor.

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Möhür’ün sorumlu olduğu Karadayı İlkokulu ve Karadayı Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Vahdettin Özcan, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün temin ettiği 8 masa, 5 bilgisayar, 22 soru bankası ve temizlik malzemelerini okula hediye etti.

“Her kurumun merkez köylerde bir köy okulu oldu” diyen Vali Özcan, “Sorumlu olan Kurum Müdürlerimiz okul ile işbirliği içerisinde bulunarak okulun ve öğrencilerin problemlerine yönelik çalışmalar yapıyorlar. Merkez köylerdeki okullarımızı eğitim öğretime daha uygun bir hale getireceğiz. Hepimize bu uygulama hayırlı olsun.” Dedi. Özcan, “Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da Çankırı ziyaretlerinde bu uygulamayı Vali Özcan’dan duyduğunu ve ili Bingöl’de uygulamaya düşündüğünü” açıkladı.

138 öğrencili Karadayı İlkokulu ve Karadayı Ortaokulu’nun ihtiyaç listesini de inceleyen Vai Özcan “İhtiyaçlarınız peyder pey Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır.” dedi.

Karadayı İlkokulu ve Karadayı Ortaokulu’nun önceki ziyaretlerindeki eksikleri kalorifer sistemi ve su sorununun çözüldüğünü öğrenen Vali Özcan okul yönetimini tebrik ederek, 8. sınıf, 1. sınıf ve ana sınıfını ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilere bere ve atkı olmak üzere çeşitli hediyeler veren Vali Özcan “Annelerinize ve babalarınıza selam söyleyin. Biz sık sık gelip sizleri ziyaret edeceğiz.” dedi.

Proje ile 10 İlkokul ve 4 ortaokulun bakım ve onarımı ve toplam 741 öğrencinin eğitim ve öğretimine katkı sağlanacak.