“Beni günün her saatinde arayabilirsiniz”

Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. İsmail Çağatay Topçu, Çankırı’da günde 5 bin hastaya hizmet verdiklerini belirterek, “Hastalarımızın huzuru, bizim gururumuzdur” dedi.

Başhekimlik makamında düzenlediği toplantıda gazetecilere açıklamalarda bulunan Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. İsmail Çağatay Topçu, verdikleri sağlık hizmeti ile Çankırı Devlet Hastanesi’ni sağlık alanında en kaliteli hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Hastalarla samimi ilişkiler kurarak, daha kaliteli ve daha hızlı sağlık hizmeti vermeyi hedeflediklerini söyleyen Başhekim Topçu, “Ben bu kurumun başhekimiyim ve telefon numaram tüm hastalarımda vardır. Hastalarım beni gece gündüz istediği her saatte arayabileceklerini bilirler. Bu sayede hastalarımızla olan ilişkilerimiz daha da güçlenir” diye konuştu.

Kendisinin de Çankırılı olduğunu hatırlatan Topçu, hemşerilerine hizmet vermekten gurur duyduğunu ifade ederek, “Ben burada doğdum, burada hizmet ediyorum ve Allah nasip ederse burada öleceğim. Benim tabutumun ucundan hemşerilerim tutacak. Başhekim olmadan önce birçok üniversiteden teklif aldım. Hemşerilerimi düşünerek, aldığım tüm teklifleri geri çevirdim. Çankırı’da en az 20 bin kişinin ameliyatına girmişimdir. Hastalarımızın huzuru bizim gururumuzdur” ifadelerini kullandı.

Çankırı Devlet Hastanesi’nde çalışan personellerin meslek içi dayanışmalarını artırabilmek için çeşitli sosyal etkinlikler düzenlediklerini de dile getiren Topçu, hafta sonlarında mesai arkadaşlarıyla birlikte yatalak hastaları evlerinde ziyaret ettiklerini sözlerine ekledi.