“4 genç bir araya gelerek proje yapabilirsiniz”

Milli Eğitim Müdürlüğü AB Proje Ofisi Türkiye Eurodesk Temas Noktası AB Gençlik Projeleri Semineri dün Karatekin Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Müdürü Murat Yıldırım, proje yapmak için yol, yordam ve usulleri yerine getirmenin çok önemli olduğunu aktardı. Proje yapımında özellikle gençlerin hangi alanda yoğunlaştı ve AB projelerinin hangi alanda yoğunlaştığının iyi analiz edilmesi gerektiğini vurgulayan Yıldırım, “Pazartesi günü bu konuda bir toplantı yapacağız ve burada edilen bilgi ve istekleri orda gündeme getireceğim” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Milli Eğitim Müdürlüğü AB ve Dış İlişkiler Birimi Gençlik Projeleri Sorumlusu Ayhan Arslan, AB Proje Ofisi Türkiye eurodesk Temas Noktası AB Gençlik Projeleri hakkında bilgiler verdi. Herkesin proje yapabileceğini aktaran Arslan özellikle AB’nin hangi alanlardaki gençlik projelerine ağırlık verdiğine değindi.

4 genç bir araya gelerek rahatlıkla proje üretebilir diyen Arslan, “Proje deyince gezme tozma anlaşılıyor. Gençlerimizde yurt dışına çıkmak istiyor. Bende isterim. Gerçekten farklı bir ülke görmek çok önemli. Ufkunuz genişliyor, düşünceleriniz gelişiyor. Proje demek sadece gezmek değildir,  her alanda ve konuda proje var” dedi.