Dolar 31,1542
Euro 33,7789
Altın 2.043,56
BİST 9.179,48
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Az Bulutlu
İstanbul
16°C
Az Bulutlu
Per 15°C
Cum 14°C
Cts 12°C
Paz 16°C

2024 yatırım programı kabul edildi

2024 yatırım programı kabul edildi
Dunlop&Falken
9 Aralık 2023 09:42
356

İl Genel Meclisi hem aralık ayının hem de 2023 yılının son birleşimini dün gerçekleştirdi.

Meclis başkanı Mustafa Çıbık, meclis üyeleri Mehmet Göktaş ve İshak Akdemir’in izinli olduğu dünkü birleşim başkanvekili Hayati Kaya başkanlığında toplandı.

Dün gerçekleştirilen birleşimde ilk olarak; 2024 yılında yapılması planlanan yatırım ve hizmetlere ilişkin İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan Yatırım ve Çalışma Programına ait incelemesini tamamlayan komisyonlarına ait ortak rapor ele alındı.

 Konu hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Adem Tüysüz, Çankırı İl Özel İdaresi 2024 yılı yatırım ödenekleri sektörel dağılımı hakkında bilgi vererek;

Genel Sekreterlik ödeneğine 1 milyon 967 bin TL

Mali Hizmetler Müdürlüğüne 28 milyon 202 bin 39 TL

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne 127 milyon 641 bin 804 TL

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğüne 29 milyon 700 bin TL

İçme suyu tesisi ve bakımına 6 milyon TL

Sulama amaçlı kanal ve havuz yapımı ve bakımına 3 milyon TL

Kanalizasyon işlerine 2 milyon TL

Tarım hizmetlerine 1 milyon TL

Encümen Müdürlüğüne 6 milyon 339 bin TL

Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne 40 milyon 753 bin 157 TL

Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğüne 106 milyon 850 bin TL

Yol yapımına 55 milyon TL

Asfalt plenti kurulumuna 20 milyon TL

Kilitli parke taşı tesisine 15 milyon TL

Taş ocağı kurulumuna 15 milyon TL

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne 1 milyon 750 bin TL

Destek Hizmetleri Müdürlüğüne 98 milyon 157 bin TL

İl Özel İdare Müdürlükleri cari harcamalarına 1 milyon 466 bin TL

Köylere hizmet götürme birliklerine yardımlar 4 milyon 320 bin TL

İlçe Özel İdare Müdürlükleri katı atık toplama giderlerine 2 milyon 854 bin TL. aktarıldığını dile getirdi.

           İl Özel İdaresi 2024 mali yılı bütçesinin oluşturulmasında, esas teşkil edecek şekilde hazırlandığı ve bütçe imkanları çerçevesince dağıtımları yapılan ödeneklerin ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda yapıldığını da aktaran Tüysüz;2024 yılı programına eklenmesi talep edilen çalışmalar hakkında da meclis üyelerine bilgi verdi.

Konu hakkında yapılan bilgilendirme sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. Maddesinde ise; İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçelerinden Kurşunlu ilçesinde yapılan çalışmalar ve ödeneklerin incelenerek meclise bilgi verilmesi konusu ele alındığı ve gündem maddesi incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 3 maddesinde ise; İl Özel İdaresi bütçesinden ve Genel İdareden ayrılan ödenekler ile Kurşunlu ilçesinde yapılan Sağlık Yatırımları ve ihtiyaçların yerinde tespit edilmesi konusu ele alındığı gündem maddesi incelenmek üzere Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

         Gündemin 4 maddesine ise   İl Özel İdaresi bütçesinden ve Genel İdareden ayrılan ödenekler ile Kurşunlu ilçesinde yapılan Milli Eğitim Yatırımları ve ihtiyaçların yerinde tespit edilmesi ve meclisimize bilgi verilmesi konusu ele alındı ve gündem maddesi Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 5. Maddesinde ise  İl Özel İdaresi bütçesinden ve Genel İdareden ayrılan ödenekler ile Kurşunlu ilçesinde yapılan Tarım ve Hayvancılık ilgili yatırımları ile ihtiyaçların yerinde tespit edilerek meclisimize bilgi verilmesi konusu ele alındı. Konu incelenmek Tarım ve Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonuna havale edildi.

Gündemin son maddesine ise gelecek ayki toplantı tarihi belirlendi. İl Genel Meclisi 2024 Yılı ilk toplantısını 2 Ocak 2024 tarihinde yapacak.

REKLAM ALANI
Karatekin Gazetesi / Çankırı Haber kutsal, yorum hürdür.