04 Mart 2021

Neden Olmasın

Tut ki yürümeye yeni başlamış bir çocuksun, takıldın düştün yerlere. Bir baba kuvvetinde, anne şefkatinde bir güç seni çeker alırsa kendine yeniden güç bulmaz mısın?

Neden olmasın?

Dünyanın kazığını yedin, akıllanmadın yine.Kimseye güvenmeyeceğim diye yazdın kağıtlara, söz verdin içinden binlerce kez.

Sonra bir şey, bir umut… Yeniden filizlenir hayat içimizde. Yeniden doğuveririz.

Neden olmasın?

Öfke duydunuz bir sürü şeye, birilerine, her şeye…İçinizde ki kor ateş yakar sandınız dünyayı da sizi de. Derin bir nefesten sonra gökkuşağı sardı içinizi dışınızı. Birden aydınlandınız.

Neden olmasın?

Bir öksüzün bakışı dağladı ciğerinizi, bir annenin evlatsız kalışı savurdu sizi, çaresizliği her zerrenizde hissederken bir yol göründü karşıdan ışıl ışıl.. Yeniden sevdi yüreğiniz merhametle…

Neden olmasın?

En çok kendinize kızdınız belki. Gerçekleşmeyen hayallerden, yapamadığınız şeylerden, gelmeyen yarınlardan mesul tuttunuz bizzat kendinizi… Tüm çabalar sonunda yağla su gibi kalakaldınız yaşamın ortasında. Karışmamış, bir başına…Yerle yeksan olmuş tüm parçalarını aldınız koydun uz bir torbaya doldurdunuz yeniden; yaptınız oturup iki bin parçalı yapboz misali..

Neler olmuş şu hayatta, mucizesi sobeleyemez mi seni de ?Yakalayamaz mısın en güzel yerinden.

Neden olmasın…

BENZER HABER  Seçim üzerine
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş