18 Eylül 2020

“Kimse 1074 Çankırıspor’u ezmeye kalkmasın”

Bölgesel Amatör Lig (BAL) ekiplerinden 1074 Çankırıspor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) liglerden küme düşmenin kaldırılması ve BAL’dan bazı takımların bir üst lige çıkarılması kararına tepki gösterdi.

Kulüp Başkanı Alaattin Arslan, Karatekin Parkı’nda düzenlediği basın açıklamasında, TFF’nin kararını tanımadıklarını söyledi.

1074 Çankırıspor’un 4. grubu 42 puanla ikinci bitirdiğini belirten Arslan, ” Bilindiği üzere tüm dünyayı kasıp kavuran Covid 19 virüsü neticesinde içinde bulunduğumuz Bölgesel Amatör Lig tescil edilmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu dün keyfi bir karar açıklamıştır. Biz bir sezon boyunca mücadele verdiğimiz ligi, 2. Sırada tamamlamış bulunmaktayız. Bal liginde bulunan 11. Grupta daha önce 11 lig birincisi bir üst lige çıkartılmıştır. Alınan bu karara kimsenin bir şey söylemeye hakkı yoktur. Dün yapılan açıklamada ise lig birincisi ile arasında 3 puan olan lig ikincileri, üçüncüleri ve lig dördüncüleri dahil  toplam 9 takımda bir üst lige çıkartıldılar, sanıyorlar ki 1074 Çankırıspor sahipsiz!

İşte buradayız ve biriz beraberiz.  Kimse 1074 Çankırıspor’u ezmeye kalkmasın bizimle kimse oyun oynamasın sesimiz çıkmadı diye bizi kimse görmezden gelmesin buradan TFF’ye haykırıyoruz ve Diyoruz ki sizin keyfe keder almış olduğunuz kararı tanımıyoruz.” dedi.

1074 Çankırıspor’un bir üst lige çıkmasının hakkı olduğunu savunan Arslan, şöyle konuştu:

” Sizlere soruyoruz Ligleri devam ettirdiniz. Şampiyon olan ve düşen takımları belirlediniz.  Ne oldu da küme düşürmeyi kaldırdınız? Bu neyin anlayışı, bu neyin düşüncesi bütün liglerde küme düşen takımları hangi düşünce ile ligde tuttunuz? 1074 Çankırıspor u da bir üst lige çıkartmak hakkımızdır ve hakkı olan şuan Bal liginde bir üst tura çıkamayan grubunda 2. Sırada olan 5 takım bulunmaktadır.

Yazıklar olsun ki bu 5 Takımı saf dışı tutan anlayışa şuan 67 olan 3. Ligde bulunan kulüp sayısına 5 eklenirse 72 oluyor. 4 grup halinde 18 takımlı 4 grup oluşuyor. Hey gidi TFF hiç mi bunu düşünecek aklınız yok?  Bizim TFF den ve çok değerli sayın Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz Bal liginde 1. Ve 2. Sırada bulunan ve ayrıca şampiyonluk iddiası olan bütün takımların 3. Lige çıkartılmasıdır. Bu 5 takıma yazık etmeyin.

BENZER HABER  Mangala turnuvası yapıldı

Bizim TFF’den ve çok değerli sayın Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz, BAL’da birinci ikinci sırada bulunan ve ayrıca şampiyonluk iddiası olan bütün takımların 3. Lig’e çıkartılmasıdır. Bu 5 takıma yazık etmeyin. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na ve TFF Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’e bu konuda bütün Çankırılıların saygı ve selamını ileterek destek olmalarını bekliyoruz”

Basın açıklamasına, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, kulüp yönetimi ve taraftarlar katıldı.

 

5 takımdan ortak basın açıklaması

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligini 2.sırada tamamlayan 5 kulüp (1074 Çankırıspor, Çiğli Belediyespor, DSİ Karadenizspor, Yunus Emre Belediyespor, Ankara TKİ Spor Kulübü) olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun Beykoz’da bulunan Riva Tesisleri önünde 04.08.2020 Salı  günü saat 13:00’de ortak basın açıklaması yapılacak.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan 1074 Çankırıspor yönetimli, “Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen son karara ilişkin kulüplerimizce federasyon nezdinde itirazlarımızı yapmış bulunmakta olup, alınan kararın değiştirilmesini talep etmekteyiz, özellikle Bölgesel Amatör Liginden son toplantıda alınan kararla  sadece 9 takımın çıkartılması bizleri rahatsız etmektedir.

 

 Bölgesel Amatör Liginden 3.lige çıkacak takım sayısında bu çerçevede yeni bir düzenleme yapılacaksa takım sayısının 67 değil 72 olmasıdır. 1074 Çankırıspor, Çiğli Belediyespor,DSİ Karadenizspor,Yunus Emre Belediyespor, Ankara TKİ Spor Kulübünün dahil edilmesiyle bu sayı 72 olarak revize edilmelidir. 1074 Çankırıspor Kulübü olarak bu konunun takipçisi olacağımızın’da bilinmesini istiyoruz” dedi.

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş