08 Mart 2021

“Çankırı ilini layık olduğu futbol takımına ulaştıracağız”

1074 Çankırıspor’un yeni başkanı Barbaros Özdemir oldu. 2 yıldır 1074 Çankırıspor kulüp başkanlığını yürüten Alaattin Arslan’ın istifa etmesi sonrasında yeni yönetim kurulu belirlendi.

19 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen toplantı sonrasında yeni yönetim ve başkan belirlendi. Gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Alaattin Arslan, “İşlerimizin yoğunluğunun artacağından dolayı ben 2 yıllık 1074 Çankırıspor’daki görevimden bugün itibari ile bırakıyorum. Ama tabiî ki 1074 Çankırıspor’a olan sevdamız hiçbir zaman bitmeyecektir. Bizler destek olmaya devam edeceğiz. Hiçbir zaman nefsi bir müdahale içerisinde bulunmamıştım bundan sonra da bulunmayacağımı beyan ederek kulüp başkanlığını bırakıyorum ama 1074 Çankırıspor’un yönetiminin içerisinde bulunmaya devam edeceğim. Buradan bizlere 2 sene içerisinde destek olan herkese teşekkür ediyorum. Allah herkesten razı olsun. Bu bir sevda işidir, gönül işidir. Bizler aşırı derecede mücadele verdik bu anlamda. Gerçekten de tarih yazdık ama yeterli değil üzerine koymamız lazım. Biz Çaykur Rize gibi bir süper lig takımını Türkiye kupasında burada ağırlayarak ta Çankırı tarihinde ilk defa bir süper lig takımını Çankırı’da ağırlamış bulunmaktayız. Ondan öncesinde Sakarya’da ciddi güzel zevkli bir galibiyet alarak ta Türkiye kupasına katılma şansı elde etmiştik. Bunlar güzel mutluluklar. Bundan sonrası içinde inşallah biz mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

1074 Çankırıspor yeni başkanı Barbaros Özdemir ise, “Bundan önceki yönetime ve kuruluşundan beri birçok emek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Şimdi gerçekten bir şehrin umudu var diye yola çıkmışlar yıllar önce. Bir şehrin umudu futbol takımı. O şehrin umudu için gönül veren birlik olan her türlü fedakarlığı ailesinden, evinden uzak olup maddi gereken bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan bir yönetim oldu bugüne kadar. İnşallah o arkadaşlarla beraber yeni yönetimde daha güçlü olacağımıza inanıyorum. Çünkü futbol gerçekten çok farklı bir duygudur. Bunu gençliğimde çok yaşayan bir insanım aslında. Gerçekten futbolu verdiği heyecan bir şehre çok farklı şeyler katabilir. Bu 2 senede bu heyecanı geçen sene çok ciddi yaşandı. İnşallah bundan sonrada benimsediğim nokta şu ki bütün herkes el ele Çankırı’nın umudu olmaya çalışıyor. İnşallah ilerleyen günlerde çok farklı projelerle Çankırı adına çok iyi şeyler yapmak için uğraşacak bundan emin olabilirsiniz” dedi.

BENZER HABER  Sporcularımız dünya şampiyonasından döndü

174 Çankırıspor antrenörü Harun Aydoslu ise, “Bir sene önce geldiğimde ne söylediysem hepsinin arkasındayım. O heyecanı şuanda da hissediyorum.  Gerçekten Çankırı ili Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) olmayacak bir il takımı. İnşallah en kısa zamanda yeni yönetimle yeni başkanımızla hızlandırılmış bir şekilde çalışmalarımızı yapacağız. Çankırı ilini layık olduğu futbol takımına ulaştıracağız. Malum dünyada ve ülkemizde korona virüs illeti bizleri işlerimizden uzaklaştırdı. En iyi yaptığımız işte bulunmanın başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben önce Alaattin başkanıma geçen seneden yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Çünkü şuanda burada olmamın da sebebi belki onlar. Çünkü hikayesi olan bir kulüp Çankırı takımı anladığım kadarıyla sıfırdan kurulmuş, tribünden gelmiş bir insanların takımına memleketine sahip çıkmasıyla fedakarlık yapmasıyla kurulmuş bir kulüp. Sözünün eri insanlar. Devamında Barbaros başkanımla tanıştım çok mutlu oldum. Söylemleri projeleri benimde antrenörlük misyonuma çok uygun olduğu için buradayız. İnşallah başkanımın da söylediği gibi ben yarı Çankırılıyım. Ben burayı kendi evim gibi görüyorum. İnanın belki antrenör ötesi bir fedakarlık yapmak zorunda olduğumu da tekrar etmek istiyorum. Belki bir teknik direktör futbol takımını hazırlar ama ben bu ile neler katabilirim, bu takımının gençlerine neler verebilirim onun gayreti içerisinde olacağız. Belki projelerimiz vardı pandeminden dolayı spor okulları, alt yapısı, üst yapısı kulüp yapısıyla büyüyen bir kulüp olma yolunda kendi bilgi ve birikimim neyse onu yönetim kuruluyla paylaşıp bu takımı en kısa zamanda en üstlere taşıma gayreti içerisinde olacağız bunu da tüm kamuoyuna kendi adıma verebiliyorum. Ben tekrar bu yeni oluşumun Çankırı iline hayırlar getirmesini diliyorum” dedi

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş