22 branşta spor merkezi açıldı

İl spor merkezleri açılış töreni dün Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda gerçekleştirildi.

Spor Genel Müdürlüğünün Kuruluşu ve İl spor merkezlerinin açılışı dün gerçekleştirilen törenle başladı.

Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonunda gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Günün önemi nedeniyle bir konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Spor Genel Müdürlüğümüzün kuruluş amaçları tüm vatandaşlarımızın spor yapmalarını teminen kitle sporunun yaygınlaştırılmasını sağlamaktır. Serbest zamanlarını, işi ve okul dışında geçiren gençliğin spor alanlarına ve faaliyetlerine yönlenmesini sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, yetenekli, başarılı ve gelecek için ümit vadeden sporcuların tesbiti ve seçilmesi yönünde çalışmalar yapmaktır” dedi

22 branşta spor merkezinin açıldığını aktaran Ak, “  İl   Müdürlüğümüz, Atıcılık, Atletizm, Basketbol, Badminton, Boks, Cimnastik,  Futbol,  Güreş,  H.İ.S. Judo, Halter, Kayak, Kızak,  Masa Tenisi,  Özel Sporcular, Okçuluk,  Oryantring,  Teakwondo, Tenis, Satranç, Voleybol ve Yüzme dallarında olmak üzere toplam 22 branşta İl Spor Merkezi açmıştır.

 Açılan  İl Spor Merkezlerimizde, 51 Antrenör görevlendirilmiştir. İl Spor merkezlerine bugün itibariyle 1,500 ü aşkın öğrenci müracaat etmiş olup kayıtlarımız halen devam etmektedir” dedi.

Ak, konuşmasının sonunda ise “Değerli öğrenciler, spor barış, kardeşlik, birlik, beraberlik, dayanışma ve kendine güveni geliştirir. Sizlerden spor okullarımızda bu doğrultuda hareket etmenizi özellikle bekliyorum” dedi.

Ak’ın konuşması sonrasında ise jimnastik gösterileri yapıldı.