Kurt, MHP İl Başkanı Oldu

MHP Çankırı İl Başkanlığı Kongresi yapıldı. Kongrede Ahmet Kurt yeni il başkanı seçildi.

Kongreye MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan oluşturuldu. Ardından il başkanı Hasan Çakır, gündem gereği faaliyet ve mali raporları okudu. Raporlar oy birliği ile kabul edildi.

Çakır, bugüne kadar çalışan yönetimine teşekkür ederek, yeni başkan ve yönetimine başarılar diledi. Çakır, “Çankırı’daki her insanla buluşarak birleştirici ve yapıcı bir siyaset anlayışı ortaya koyduk. Çankırı sokaklarında olduk. 11 ilçe 372 köyümüz gezdik. Güven verdik, güven aldık. Girmediğimiz işyeri, hatırını sormadığımız esnaf kalmadı. Dağa, taşa, uçan kuşa, uçan kuşun kanadına MHP yazdık.”  dedi.

Daha sonra Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen konuşma yaptı. Başkan Esen, kent genelinde yapılan çalışmalardan bahsetti. Esen, birlikte çalıştığı Çakır ve yönetimine teşekkür ederek, yeni başkan Ahmet Kurt’a çalışmalarında başarılar diledi.

İl Başkanı Ahmet Kurt ise şöyle konuştu:

“Öncelikle halef – selef olduğumuz değerli meslektaşım Hasan Çakır başkanıma ve değerli yönetim kurulu üyelerine;  tüm çalışma,  gayret, katkı ve bu güne kadarki hizmetleri için teşkilatımız adına hassaten teşekkür ederim. Biz de kendilerinden devraldığımız bu görevi en iyi şekilde başarmanın gayreti içerisinde olacağız. Muhterem genel başkanımın ifadesiyle ‘MHP; Türk milletinin istiklal ve istikbal güvencesidir, işimiz çok, görevimiz kutlu, hedeflerimiz büyüktür. MHP mazlumların sesi, mağdurların ümidi, kardeşliğin ilelebet teminatıdır.’

Sayın genel başkanımızın bu emri uyarınca da işlerimizi bu minval üzere yapacağız. İnsanız hata yapabiliriz ama bilerek yanlış yapmayacağız, yaparsak gönül almasını, özür dilemesini bileceğiz. Görevimiz esnasında sadece davamızın ve partimizin adamı olacağız. Hakka, hukuka, adalete riayet edeceğiz.  Çok çalışacağız, bugün belediye alınmışsa inşallah yarın bir milletvekilini hatta 2 milletvekilini de alma gayreti içinde olacağız. Bilimlerin amacı olaylar hakkında kanıtlanabilir bilgiler elde etmektir.  Siyasette bir bilim ve sonuç alma işi ise ve dahi siyasette sonuç sayısal bir gerçeklik ise, biz de sonuç almak için herkesin oyuna talip olacağız.

Bugüne kadar milletimizi nasıl seviyorsak bundan sonra da görev alanımız dâhilinde olan tüm Çankırı insanını karşılıksız sevmeye devam edeceğiz. Hizmet noktasında ayrım yapmadan insanımıza hizmeti ibadet bileceğiz. Kendi arkadaşlarımızı da ötekileştirmeyeceğiz, aklında sorusu olan herkes sorularının cevabını alacaktır, yeter ki muhatabına ve cevap almak için sorulsun. Her ülkücü bizim öz kardeşimizdir,  yönetim kurulundaki bir arkadaşımızla, sayı zorunluluğu nedeniyle değerlendiremediğimiz her ülküdaşımızın, hareketimizin nazarında hiçbir farkı yoktur ve olmayacaktır da. Hiç ama hiç kimseye karşı önyargılı değiliz, herkesi istisnasız seviyoruz, sevmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin Çankırı’ya, partimize ve Türk dünyasına hayırlar getirmesini cenabı haktan diliyor, hepinizi, saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene!”

Konuşmaların ardından seçim gerçekleştirildi ve tek lise ile yapılan seçimde Ahmet Kurt, il başkanı oldu.