25 Ocak 2021

İl kongresi 20 Ocak’ta yapılacak

AK Parti İl Başkanlığı 2020 yılı değerlendirmesini yapmak üzere basın mensupları ile bir araya geldi.

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, merkez ilçe başkanı Bahri Kılıç, kadın kolları başkanı Melike Çilhan, ve  İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇıbıkIn katıldığı 2020 yılı değerlendirme toplantısında gündeme dair açıklamalarda da bulunuldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AKP İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “2020 yılında Ak Parti olarak Çankırı’da yapılan çalışmalar ve 2021 yılında yapmayı planladığımız çalışmalar hakkında bilgi vermek isliyorum” diyerek, il genelinde içme suyu olmayan köyün kalmadığı dile getirdi.

Kamu Yatırımları, eğitim alanında yapılan çalışmalar  Çankırı İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmalar, Aile  ve Sosyal  Politikalar Bakanlığı ve İşkur tarafından yapılan çalışmalar, Sosyal Yardımlaşma Vakfının saptığı çalışmalar,  hakkında da bilgi veren Çelik, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız da Belediye Başkanlarımızla yapılan protokoller çerçevesinde 48 milyon lira değerinde spor tesisleri şehrimize kazandırılıyor. Bir kısmı tamamlandı, bir kısmının yapım çalışmaları devam ediyor. Kapalı yüzme havuzunun ihalesi sonuçlandı ve en kısa zamanda temeli atılarak 2021 yılı içerisinde hizmete sunulacak. Yine Yapraklı yolunun altında 77 dönümlük alanda Spor Vadisi ve Millet Bahçesi yapımına ilişkin çalışmalara başladık. İnşallah en kısa zamanda da bu yatırımları da halkımızın hizmetine sunmak için gayret gösteriyoruz.” diye konuştu.

Eldivan ve Orta ilçelerinde doğal gaz çalışmalarının başladığını, bu iki ilçenin en kısa zamanda doğal gazı kullanmaya başlayacağını da söyleyen Çelik, “Yakınkent, Korgun, Şabanözü ve Çerkeş Organize Sanayi bölgelerinde yapılan yeni yatırımlarla işsizliğin önlenmesinde önemli mesafe kat ettik. Kurşunlu’da bulunan Söğütsen Seramik Fabrikasının yeniden faaliyete geçmesini sağlayarak bölge ekonomisine ve istihdama önemli katkı sağladık. Ülkemizde her yıl 100 bin TOKİ konutunun yapılması projesi kapsamında şehrimizde de 1000 konut yapımı için çalışmalara başlandı. İlçelerimizde ihale tarihleri belirlendi. Çankırı merkezde de 576 konut yapılması için Çankırı Belediyesi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde çalışmalarını sürdürüyor.” Dedi.

BENZER HABER  Filiz, Kanıma Dokunuyor

20 Ocak 2021 tarihinde il kongresinin yapılacağı da dile getiren Çelik, il genelinde üye sayısını 36 bine çıkarttıklarını kaydetti.

 

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş