“Çankırı’da taş üstüne taş konulmadı”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Çankırı Merkez İlçe kongresine katılan  DEVA Partisi seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcısı İdris Şahin, Çankırı’da taş üstüne taşın konulmadığını ifade etti.

Bir çok çalışma ve projenin yarım kaldığını ifade eden Şahin, “Kıymetli il başkanları değerli arkadaşlar; gelirken Akyurt’tan geçerek geldiniz benim milletvekilliği yaptığım dönemi içerisinde projesi başlatılan bir hadisedir. Akyurt’taki yol ve Çankırı şehir geçişi 2015’den bu yana Çankırı basını burada şahidimiz olsun, desinler ki Çankırı’da taş üstüne taş koyabildiler mi?. 2014 yerel seçimleri öncesinde açtığımız hastane o gün itibarıyla fiziki şartları yetersizdi bugün 2020 yılı içerisinde iflas etmiş durumda yönetici bulmak da yönetici çalışmakta zorlanır durumda.  Bir yere illaki birisini atayacaklarsa bir ağdiyet içerisinde hareket etmek istiyorlar. Şimdi burada geçmiş dönemlerde siyaset yapmış olduğumuz büyüklerimiz var. Biz de geçtik bu tezgahlardan ama Çankırı’nın çocuğuna bu ülkenin çocuğuna hiç ayrım yapmadık. AK Partili, MHP’li CHP’li ayrımını asla ve asla. Siyaset yaptığınız dönem içerisinde burada biz vatandaşımıza hissettirmedik. Ama bugün gelinen noktada bakıyorum ki acziyet içerisinde perişanlık içerisinde Çankırı’da taş üstüne taş konulamadı gibi Ankara’ya Çankırı’yı bağlayan ana arter karayolundaki bir geçidi bir hemzemin geçidi. Yaklaşık 4 yılı aşkın süredir tamamlayamadılar. Bu ayıp bugüne elbet bu ülkeyi yönetenlere yeter. Bir bakın oradan buraya gelirken bu yolları yapanların bir tek müteahhit ismi olduğunu göreceksiniz. Müteahhitti hafif bir kazırsanız bu ülkenin en tepesinde bu ülkeyi yönetenler ile illiyet bağını tespit edeceksiniz. işte bizim itirazımız burada Ali Babacan ve arkadaşlarının tekrar yola çıkarak milletin emanetini tekrar millete vermek ve bu insanların elinden almak için yola çıkmalarının yegane sebebi budur.

Koyunbaba ve Hamzalı projelerinin sonlandırıldığını değerli basın gayet iyi bilmektedir. Güldürcekten buraya gelen suyun hangi şartlarda hangi yöntemlerle geldiğini fevkalâde iyi bilmekte. Hükümet konağı adliye sarayı fen lisesi İmam Hatip lisesi turizm meslek lisesi tarım meslek lisesi Hacı murad-ı Veli külliyesi büyük cami restorasyonu imaret ve çevresi düzenlemesi Recep Tayyip Erdoğan parkı Necmettin Erbakan parkı Muhsin Yazıcıoğlu parkı bunların hangi dönem içerisinde ve nasıl gerçekleştiğini ve yine Aşiyan Köprülü kavşağının ne kadarlık kısa bir süre içerisinde kamulaştırılması suretiyle gerçekleştiği hepinizin bilgisi ve malumudur. Hamzalı ile birlikte tımarlı sulaması regülatörü dev projeler de bunlar arkadaşlar bölünmüş yollar E-80 üzerindeki bütün viyadükler şimdi size soruyorum sayın 23. Dönem milletvekilimiz Nurettin Akman bey ve ondan önce de Hikmet hoca ile birlikte başlayan ve hepinizin malumu olduğu üzere 4 sene önce üzülen yine burada bir il kongresi öncesinde temeli atılan Kurşunlu Kızlaryolu Barajı’nın akıbetini,  Allah için sorabilme cesaretini Çankırı’da kim gösteriyor. 4 yıl olmuş Kızlaryolu Barajının temeli atılalı ama 1 metrelik bir adımlık ilerleme yok. Ve ulusal basına da gerçeğin he lafını açıklamaları en üst ağızdan yapabilecek kadar arkadaşlarımız siyasi nezaketen ve onurdan da yoksunlar. Bu milletin size vermiş olduğu emaneti hakkıyla yerine getirmeniz lazım. bu milletin size vermiş olduğu ödevleri 11 yerine getirmek yerine demokrasi ve Atılım partisi ne gönül vermiş isimleri tek tek fişlemek ve onlara kamu ve kaynaklarından baskı yapmak suretiyle başka yollarla tehdit etmek suretiyle durduracağınızı mı sanıyorsunuz ey bre gafiller?” dedi.