08 Mart 2021

“Çankırı Ak Parti Teşkilatının %45’ni Kadınlarımız oluşturmaktadır”

AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanlığı 6. İl kongresi dün gerçekleştirildi. Tek listenin yer aldığı kongre sonrasında mevcut başkan Melike Çilhan delegelerin oylarıyla yeniden AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

  1. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanlığı 6. İl kongresine milletvekilleri M. Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, AK Pati Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ümmü Gülsüm Ümütlü, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, AK Parti Çankırı eski belediye başkanı İrfan Dinç, İlçe belediye başkanları ve delegeler katıldı.

Divan başkanlığının oluşturulması ve akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı7nın okunması ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan,  “Ak Parti’nin gücü milletimizin derdiyle dertlenip, halka hizmeti Hakk’a hizmet bilme düsturundan gelmektedir” dedi.

2500 yeni üyenin kayıt edildiğini de dile getiren Çilhan, “Çankırı Ak Parti Kadın Kolları olarak 11 İlçe, 3 Belde, 95 Mahalle, 371 Köy Başkanlarımız ve Yönetimleri ile birlikte 2020 yılında Gönül Seferberliği çalışması kapsamında 2500 yeni üye kaydı gerçekleştirerek Kadın Üye sayımızı 15 bin 400’e yükselttik. Gelinen bu durumda, Çankırı Ak Parti Teşkilatının %45’ni Kadınlarımız oluşturmaktadır. Mevcut 736 sandığımıza her sandıkta 3 Kadın Üyemiz olacak şekilde Sandık Yönetim Kurullarımızı oluşturma çalışmalarına başladık.   2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize de hep birlikte inşallah erişeceğiz” dedi

Uzun bir aradan sonra yeniden bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek konuşmasına başlayan milletvekili Salim Çivitcioğlu, partiye emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bugün çok mutluyum. Herkes burada. Bu partiye, bu davaya, Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkan herkes burada. 14 sene Çankırı’da belediye başkanlığı yapmış, bugün dahi yerel yönetimlerdeki projelerin omurgasını oluşturmuş belediye başkanımızla yan yanayız. Dün olduğu gibi bugünde yan yanayız. Bugün yapılan projelerin omurgasını kim oluşturdu? Biz mutfakta hazırladık, arkadaşlarımız Allah’ın izniyle memleketin hizmetine sunuyor. Biz onların yanındayız.  Biz bu memleketin hizmetkarıyız” dedi.

BENZER HABER  “Yarenlere hizmet etmekten gurur duyarım”

“Siyasete zarafet ve letafet katan kıymetli kadınlarımız” diyerek konuşmasına başlayan İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “ Sizler Ak Parti Teşkilatlarının her zaman en önemli öğeleri oldunuz ve, yılmadan yorulmadan Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın göstermiş olduğu hedeflere ulaşmak için gece gündüz demeden çalıştınız. Sizlerin emekleri karşısında ne kadar teşekkür etsek azdır.

Pandemi sürecinde maske mesafe kurallarına uyarak coşkulu bir şekilde İlçe Kadın Kolları Kongrelerimizi gerçekleştirdik. Yine burada güzel bir katılımla coşkuyu bir şekilde II Kadın Kolları Kongremizi gerçekleştiriyoruz.

Ak Partiye Gönül vermiş kıymetli hanımefendiler. Cumhuriyet Tarihi boyunca kadınlara en büyük değer Ak Parti İktidarı döneminde verilmiştir. Kadınların temsili noktasında hem Türkiye Büyük Meclisinde hem de teşkilatlarda diğer partilerin yanına bile yaklaşamayacağı bir başarıyı Ak Parti göstermiştir” dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından faaliyet raporu okundu ve ibraz edildi ve seçimlere geçildi. Tek adayın yer aldığı kongre sonrasında Melike Çilhan delegelerin oylarıyla yeniden Çankırı AK Parti Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş