27 Ocak 2021

“Bu saldırıyı nefretle şiddetle kınıyoruz”

İYİ Parti Orta İlçe Başkanlığı binasındaki Atatürk posterine kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çirkin saldırı gerçekleştirildi. Atatürk posterinin üzeri boya ile tahrip edildi. İYİ Parti’den bir grup heyet de Pazar günü Orta İlçe Başkanlığını ziyaret ederek basın açıklaması yaptı ve olayı şiddetle kınadıklarını belirterek yapanların en kısa sürede yakalanıp cezalandırılmasını istedi.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Kadriye Ünler, Dış Yapılanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş ile partililer, parti binasını ziyaret etti. Kadriye Ünler, yaptığı açıklamada, yaşanan bu olayı şiddetle kınadıklarını söyledi.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için değil tüm dünya için önemli biridir.” diyen Ünler, “Umarız bu bir münferit saldırıdır. Altında başka iradeler olmadığını ümit ediyoruz. Bu anlamda hem emniyetimize hem adli makamlara hem de valimize teşekkür ediyoruz. Olayın hassasiyetle takip edildiğini biliyoruz. Bu işi yapanlar, bu hoyratlığı kabullenememe düşüncesini eyleme dönüştürenleri kabul etmemiz mümkün değil. Olayın üstüne gidileceğinden hiçbir şüphem yok. Umarım en kısa zamanda adli merciler önüne çıkar yargılama sürecini bizzat takip edeceğim. Gerekirse dosyaya partimizin vekaletiyle gireceğim. Olayın takipçisi olacağım. Bir an önce yargılanıp adalet önünde gerekli cezaların kendisi hakkında uygulanmasını istiyorum.” dedi.

İYİ Parti Dış Yapılanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş ise, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türkiye’nin lideri değil, tüm mazlum hakların ve dünyadaki var olmak isteyen bütün hakların lideridir. Kendi memleketimizde olan bu saldırılar yabancı ülkelerde, başka yerlerde yapılmamaktadır. Bunu anlamak çok zor. Nasıl böyle bir zihniyet var ülkemizde bunları yapabiliyor? Derinden üzüldük. Bu saldırıyı nefretle şiddetle kınıyoruz. Bir daha olmamasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

BENZER HABER  MHP yönetimi görevden alındı

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş da emniyet güçlerinin inceleme başlattığını belirterek, “Çankırı’dan böyle bir vatan haini çıkmaz. Farklı siyasi görüşlerden insanlar olabilir. Çankırı’da hepsiyle diyalog içerisindeyiz. Farklı düşünebiliriz ama yaranlar diyarı Çankırı’nın hiçbir ilçesinde ve Orta ilçesinden de bir hain çıkmayacağını biliyoruz. Yapanların en kısa sürede ortaya çıkarılacağına inanıyoruz.” dedi.

Akbaş şöyle devam etti: “Bu basit bir olay değil. Biz İYİ Parti olarak bize şamar atabilirler, yani bu yapılan saldırıyı biz Çankırı genelinde cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e yapılan haince bir saldırı olarak azlediyoruz. Çankırı’da da hangi siyasi görüşten olursa olsun hiçbir insanın bu tür saldırılara karşı duyarsız kalmadığını da biliyoruz. Bu tür olaylarda ne kadar duyarlı olursak bundan sonra da bu tür olayların gerçekleşmemesi noktasında bir önlem almış olacağımızı düşünüyoruz. Onun için hep beraber teşkilatımızın yanındayız. İnşallah güvenlik güçlerimiz bu insanları yakalayarak adalet önünde hesap vermesini sağlayacak. Olayın takipçisiyiz.”

İYİ Parti Orta İlçe Başkanı Hasan Canbaz da şunları söyledi: “Bu partimize yapılan bir saygısızlık olsaydı bu kadar ağrıma gitmeyecekti. Belki istemeyenler vardı, herkes İYİ Parti’li olmak zorunda değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e bu saldırı yapıldığında direk polise gidip gerekli şikayetimi de bulundum. Bunu yapanların bulunup cezalandırılmasını istiyorum.”

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş