25 Ocak 2021

Babacan, “Türkiye karanlık bir tünelde”

DEVA Partisi Çankırı 1. Olağan kongresi dün genel başkan Ali Babacan’ın katılı ile Koç Otel’de gerçekleştirildi. Tek liste ile girilen seçim sonrasında Mustafa Avşar, DEVA Partisi Çankırı İl Başkanlığına seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mustafa Avşar,  “Çankırı coğrafi olarak küçük bir ilimiz olsa da kocaman bir yüreğe ve kahramanlığa sahip Çankırılılarımız tüm bilinen gerçeklere rağmen yazılı ve çizili olmayan fakat alenen uygulanan baskı ve yaptırımları görmekte/ bilmekte ve duymaktadır. Fakat baskı ve yaptırımlara rağmen vatandaşımızın partimize olan umut ve teveccühü günden güne artmaktadır.

Çankırı gibi İç Anadolu’nun merkezinde bulunan, iki adımda Ankara’ya ulaşılabilen bir şehrin ihtiyaçlarının böylesine ötelenmesi, görmezden gelinmesi, kalkınmaya dair en ufak bir çabanın sarf edilmemesi burada yaşayan halkımızın yıllardan beri ötelenmesi artık gerçeği görmelerini sağlamıştır.

İlimiz iktidara rekor bir düzeyde destek vermiş olup, mecliste de grup başkan vekili gibi bir konumla temsil edilmesine rağmen, merkezi hükümetten hizmet alamamaktadır. Artık bu çok net bir şekilde anlaşılmıştır.

Grup yollarında bile kullanılan sıcak asfalt, Çankırı’yı çevre illere bağlayan ana yolların büyük kısmında kullanılmamaktadır. Yapılan kısımlar daha üzerinden bir kış geçmeden yeniden bozulmaktadır.

Her seçimde vaat edilen, ancak yeri bile belli olmayan hastanemiz nerededir?

Çürük olduğu raporlarla kanıtlanan ancak halen kullanımına devam edilip, bünyesinden bir anjiyo servisi bile olmayan hastanemizin yönetim kadrosu siyası sairlerle çok kez değiştirilmiştir. Yönetimi bu kadar sık değişen idareden nasıl verimli bir hizmet beklenebilir.

Komşu illerde yıllar önce hizmet vermeye başlayan fakat Çankırı’mızda yıllardır bitirilemeyen çevre yolu artık yılan hikayesine dönmüştür.

Organize sanayi bölgesi için vaat edilen konut sorunu da bölgede çalışan vatandaşlarımız için büyük sıkıntı olmaya devam etmektedir. Ülke genelinde inşaat yatırımları hız kesmez iken ilimize bir konut projesi yapılamaması çok manidardır” dedi.

BENZER HABER  “Memleketi karpuz böler gibi böldüler”

Kongrede konuşma yapan DEVA Partisi Genel başkanı Ali Babacan, gündeme dair konulara değinerek, ülkenin büyük bir ekonomik kriz yaşadığını aktardı.

DEVA partisi olarak ülke genelinde en hızlı teşkilatlanmayı gerçekleştirdiklerini belirten Babacan, Türkiye’nin büyük sorunları olduğunu dile getirerek, “Türkiye karanlık bir tünelde. Tutunacak bir dala ihtiyacı var” dedi.

Enflasyon rakamlarının da doğru açıklanmadığını dile getiren Babacan, TÜİK’in verdiği verilerle vatandaşın hissettiği enflasyon arasında büyük farklar olduğunu belirterek, “Enflasyonu düşük tutma sebepleri; işçi ve memura yapılacak olan zamla alakalı. Enflasyonu ne kadar düşük belirlerseler zam oranları da o kadar düşük olur” dedi.

Pandemi sürecinin de doğru idare edilemediğini ve vaka sayılarının gerçeği yansıtmadığını dile getiren Babacan, bu zorlu süreçte devletin vatandaşa daha fazla yardımcı olması gerekirken İban numarası istediğini aktardı.

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile girilen seçim sonrasında Mustafa Avşar DEVA Çankırı İl Başkanı oldu.

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş