18 Eylül 2020

Akbaş, “Çankırı da halkın iradesine ipotek mi koydunuz”

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun ulusal ve yerel basında yer alan sözleri nedeniyle bir açıklama yaptı.

Akbaş açıklamasında şunları dile getirdi: “Sayın milletvekilimize İYİ Parti İl Başkanı olarak bazı hatırlatmalar yapmak istiyorum. Millet ittifakına mama yok diyen sayın vekilimiz Çankırı da yerel seçimlerde ne Millet ittifakı, ne de Cumhur ittifakı oldu haberi yok sanırım. İyi partimiz kendi adayını çıkarttı. CHP kendi adayını çıkarttı, Cumhur ittifakı da ortak aday çıkartmadı. Ak Parti kendi adayını çıkarttı. MHP kendi adayını çıkarttı.

Hal böyle iken sanki Çankırı da Millet ittifakı ile Cumhur ittifakı seçimlere girmiş gibi bir algı oluşturmak doğru dağîlidir. Çankırı da bütün partiler kendi programları dâhilinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Sayın vekilimiz, siz Millet ittifakına Çankırı da mama yok derken bizi de o ittifakta kastettiğiniz için söylüyorum. Hayırdır Çankırı da halkın iradesine ipotek mi koydunuz. Bizden başka partiye oy veremezler mi demek istiyorsunuz!!!

Biz İYİ parti olarak partimiz programı dâhilinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sonuçta siyasilere ne prim ne mama, ne oy vereceğini halkımızın iradesi belirleyecek. Bizde onların iradesine saygı göstereceğiz.

Sayın vekilimiz son dönemde hizmet noktasında halka dokunan bir şeyler olmadığını fark etmiş olacak ki hedef büyütmüş, farklı yerlere çatma eğilimine girmiştir.

CHP milletvekilleri Çankırı çalışmalarında ve o baraj bölgesinde, o civarın köylüleri ile yaptığı incelemeler ile, ne temel atma ne vana, nede baraj yolu bulamamışlar anlaşılan. Bir yanlışlık varsa sayın vekilimizin vanaların, temelin ve baraj yolunun fotoğrafları ile bir demeç vermiş olsa idi barajın varlığını daha etkili ispat etmiş olurdu.

Korgun-Kurşunlu ara yolu çalışmaları, bu baraj yolu olarak mı gösteriliyor? Kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

BENZER HABER  “Çankırı’da Elektrik gitmeyen köyümüz mahallemiz yok”

2017 de temeli atıldığı söylenen 450 milyon TL ödenek ayrıldığı veya planlandığı söylenen Devrez Kızlaryolu, yeni adı ile Hasan Zuhuri Sarıkaya, baraj projesi gecikmeli de olsa hizmete girer, Çankırımız’a kazandırılır. Halkımıza saygılarımı sunuyorum”

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş