22 Ekim 2020

“Yıldıztepe, Çankırı’nın markası olacak”

atölye (2)AK Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen basın toplantısına katılan milletvekili Salim Çivitcioğlu, Yıldıztepe’nin Çankırı’nın markası olacağını aktardı.
Bölgeye yeni yatırımların yapılacağını aktaran Çivitcioğlu, “Oradaki telesiyejle ilgili bakanlık düzeyinde taleplerimiz oldu. O telesiyej değiştirilecek kapalı kabinli yeni hızlı sistem kurulacak. Orada kış sezonunda 2-3 ay işliyordu bu dönem yazın da çalıştırılmayla ilgili belediye başkanımızın talebi var. Çalımalar sürüyor” dedi.
Yüzme havuzu inşaatına da değinen Çitcioğlu, “İlimize en büyük problemlerden olan yüzme havuzu sorunu giderildi. Bakanımız talimatı verdi. Bu sene yer bulma ve projelendirmeye ilgili çalışmalar başlayacak” dedi.
Çankırı’da bir çok spor aktivitesinin yapıldığına da aktaran Çivitcioğlu, “Hafta sonunda Türkiye bayan boks şampiyonası vardı 600 sporcu ve toplamda bin kişi Çankırı’da 1 hafta misafirimiz oldu. Onları memnun olarak gönderdiğimizi düşünüyorum. Dün yetkililer bizlere memnun olduklarını seneye tekrar bu müsabakaların burada yapılması düşüncelerin olumlu olduğunu söylediler. Yeni il müdürümüz hızlı bir çalışmaya girdi. Bu hafta sonu yine 300 sporcu hentbolla ilgili buraya gelecek. Sonra 400 futbolcu 300 basketbol sporcusu Çankırı’ya gelecek şubat ayında gençlik ve spor il müdürlüğü çalışmalarını yaptı. Hafta sonu esnaf ziyaretinde lokantalarımız doluydu müşterilerini bir diğer lokantalara yönlendirdi bu bizi çok memnun etti. Bu sadece bu ay için geçerli değil yıl boyu devam edecektir” dedi.

BENZER HABER  “Devlet Övünç Madalyası” Takdim Edildi
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş