Vanlı ailelere Validen moral ziyareti

Vali Özcan, TOKİ Konutların da yerleştirilen Depremzede Vanlı aileleri ziyaret etti. Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan ve İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu da ziyarete katıldı.

Vali Özcan, “Depremzede ailelerine yaptığımız ziyaretlerin amacı Devletimizin hoşgörüsünü, sıcaklığını, yardımseverliğini ve Çankırılılar olarak ihtiyaçlarının olup olmadığını tespit ederek her zaman yanlarında olduğumuzu depremzede ailelerimize hissettirmek ve acılarına ortak olmaktır” dedi.

Ercişli Tarık Koç’un ve ailesinin kaldığı evi ziyaret eden Vali Özcan, ailenin durumu, çocukların eğitimi ve Erciş’teki durumları hakkında bilgiler aldı. Tarık Koç, “Allah Devletimizden razı olsun, çok şükür her türlü ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Çankırılı komşularımızla da kaynaştık” dedi. Acil ihtiyaçlarının çamaşır makinesi olduğunu belirten aileye Vali Özcan, Vakıf Müdürü Mehmet Akkaya’ya bu konunun halledilmesi için talimat verdi.

Daha sonra bir diğer depremzede Sıddık Kırklar’ın evine giden Vali Özcan, aile ile sohbet etti. Ailenin çocukları okullarına gitmek için paso istediklerini belirtmeleri üzerine Vali Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç’i arayarak TOKİ Konutlarında bulunan tüm liseli öğrencilere paso verilmesini istedi. Başkan Dinç’in  bu isteği seve seve yerine getireceklerini

belirtmesi üzerine Vali Özcan, öğrencilere paso çıkartılacağının müjdesini verdi. Sıddık Beyin eşi, komşularından çok memnun olduklarını belirterek, “Sayın Valim, sizlere, devletimize ve Çankırılılara teşekkür ediyoruz” dedi.

Vali Özcan, Van ve Erciş’ten gelen öğrencilerin Kurşunlu, Orta ve Yapraklı’da bulunan Yatılı İlköğretim Bölge Okullarına yerleştirildiğini ve bir program düzenleyerek, Vanlı ailelerle Vanlı öğrencileri buluşturmayı düşündüğünü belirtti.

Vali Özcan, her zaman yanlarında olduklarını belirtip, iyi akşamlar diledi ve Toki’den ayrıldı.

Şu anda Çankırı’da TOKİ konutlarında 30 aile toplam 147 kişi, Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında ise 368 öğrenci olmak üzere toplam 515 kişi bulunuyor.