Vali Özcan sanayi tesislerinde incelemelerde bulundu.

Vali Vahdettin Özcan, ilimizde bulunan  Kırıker Metal Asansör Sanayi, Kamas Firması, Koç Yapı Grup Sanayi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün yeni suni çim sahası ile Çankırıspor Tesislerinde incelemelerde bulundu.

İncelemelerde Özcan ‘a Kırıker Metal işletme sahibi Burak Kırıker ve Enis Kırıker  işletmeyi tanıttı. Kırıker, İşletmede 50 kişi istihdam edildiğini ve ayda üç bin  asansör kapısının üretildiğini, yeni yapılacak tesise taşındıklarında üretimin on bin olacağını ve istihdamın ise 2 katına çıkacağını söyledi.

Yeni yapılan tesisi gezen Vali Özcan,  yemekhane, seminer, konferans ve arge salonunu gezdi ve kendilerini tebrik ederek yeni yatırımın hayırlı olmasını diledi. Fabrika sahibi Enis Kırıker fabrika yolunun asfaltlanması konusunda yardım istedi. Vali Özcan ise bu konuda Karayolları Bölge Müdürüyle görüşeceğini söyledi.

Daha sonra Kamas Firmasının  baza imalathanesine giden Vali Özcan’a işletme sahibi Kadir Karaağaç ürettikleri, ürünler hakkında bilgi verdi. Karaağaç, ayda bin baza ürettiklerini çalışan 12 kişi olduğunu, Korgun Organize Sanayi Bölgesine taşındıklarında 5 kişi daha istihdam edeceklerini söyledi.

Vali Özcan’ı Koç Yapı Grup Sanayi tesislerinde Mesut Koç ve kardeşi Ferhat Koç karşıladı. İşletme sahibi Mesut Koç tesisler hakkında bilgi vererek  3 adet fabrikalarının olduğunu,  70 e yakın personel istihdam ettiklerini, ürünlerini şehir içi ve yakın illere sattıklarını söyledi. 2005 yılında AB’den Pres Kömür fabrikasının modernize edilmesi için 69 bin 100 euro aldıklarını belirtti. KUZKA’ya proje hazırladıklarını ve projelerinin kabul edildiğini, proje desteği nedeniyle Vali Özcan’a teşekkürlerini iletti. Vali Özcan parke taşlarının üretimini de yerinde görerek fabrikadan ayrıldı.

Buradan Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılacak olan yeni suni çim sahasının yapımını inceleyen Vali Özcan; müteahhit kişiye acele etmemelerini ve güzel bir saha için ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını söyledi.