23 Ekim 2020

Vali Ayaz, “Misafirliğe bir süre ara verelim”

Covit 19 denetimlerinin sürdüğünü dile getiren Vali Abdullah Ayaz, tüm vatandaşları uyararak, misafir kabul ve misafirliğe gitme programlarını ertelemelerini istedi.

Devlet övünç madalyası ve beratı tevcih töreni sonrasında gazetecilere korona süreci hakkında açıklamalarda bulunan Vali Abdullah Ayaz, Arkadaşlarımızla birlikte bugün sahadaydık, denetimlerimizi gerçekleştirdik. Haftalardır söylediğimiz şeyi tekrarlıyoruz. Şuan durum istediğimiz düzeyin çok uzağında. Gerçekten çok ciddi durum. Bu nedenle tüm vatandaşlarımıza bir daha söylüyorum. Sosyal hayata bir süre daha ara vermemiz lazım. Yani bir süre sosyal yaşantı olmayacak. Dışarıda maske ve sosyal mesafe gibi kurallara belli ölçüde riayetin oturduğunu görüyoruz. Bundan memnuniyet duyuyoruz. Pazar günü pazarı dolaştım, bir tane maskesiz vatandaş görmedim. Pazarcılarla ilgili gördüğümüz eksiklikler var onla ilgili de karar aldık” dedi

Ev içi sosyalleşmeye de dikkat çeken Vali Ayaz, “Şuan ki en yumuşak karnımız; ev içi sosyalleşmenin olduğunu görüyoruz. Vatandaşlarımızdan tek ricamız bir süre ev içi sosyalleşmeye ara vermesi. Ne misafirliğe gitsinler ne de misafir kabul etsinler. Buna ara versinler. Maliyet her geçen gün artıyor; Hasta sayısı, yoğun bakım sayısı, vefat sayısı. Onun için kış gelmeden, diğer solunum yolu ile bulaşan hastalıklar başlamadan bu işi dizginlemek istiyoruz. Bu konuda da en büyük destekçimiz vatandaşlarımız olacak. Kurallara riayet edelim, sosyal hayata ara verelim, gereksiz hareketten kaçınalım. Hiçbir vatandaşımız, değil köyden ilçeye ve ile gelmek evinden dışarı çıkmasın. Mümkün olduğunca bu sıralar az insanla görüşelim, görüşürken de kurallara uyalım. Çünkü artık kimde olduğunu bilmiyoruz. Yani çok yayıldı, çok vaka var, çok fazla bulaştırıcı var. Onun için herkes hem karşısındakinin hem de kendisinin hasta olduğunu düşünerek hareket etsin” dedi.

Çankırı’da kurallara uymayan 2 kişinin yurda yerleştirildiğini de aktaran Vali Ayaz, “Bir vatandaşımızı kıraathaneden aldık. Umarım başka olmaz” dedi.

BENZER HABER  "Çankırı'da gördüğüm ilgiyi hiç bir yerde görmedim"

 

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş