22 Eylül 2020

Vali Ayaz, Kurban Bayramında Şehit Ailelerini Yalnız Bırakmadı

Vali Abdullah Ayaz, Kurban Bayramı nedeniyle ilimizde ikamet eden şehit ailelerini ziyaret etti. Birlik ve beraberliğin yoğun olarak yaşandığı Kurban Bayramında şehit ailelerini yalnız bırakmayan Vali Ayaz, Bayramın 1. Günü Şehit J. Uzm. Çvş. Yüksel Kapdan’ın ailesini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.
2. gün ise köylerde yaşayan şehit aileleriyle bir araya gelen Vali Ayaz, ilk olarak Sarıkaya köyünde yaşayan Şehit Polis Memuru Mevlüt Metin’in ailesini ziyaret ederek, aile ile bir süre sohbet etti. Ziyarette şehidimiz için dualar edildi. Ardından Merkeze bağlı Ovacık köyüne geçen Vali Ayaz, burada ikamet eden Şehit J. Er Necdet Demirel, Şehit P. Uzm. Çvş. Mustafa Yorulmaz ve trafik kazasında vefat eden Uzm. Çvş Yılmaz Yandım’ın ailelerini ziyaret etti. Vali Abdullah Ayaz son olarak merkez Alaçat köyünde, Şehit J. Uzm. Çvş. Hüseyin Efe’nin ailesiyle bir araya geldi. Ziyaretlerde şehitlerimiz için dualar edildi. Şehit Efe için ailesi tarafından hazırlanan odayı da inceleyen Vali Ayaz, şehidimizin hatırasının yaşatılmasının önemli olduğunu vurguladı. Devletimizin her zaman şehit ailelerimizin yanında olacağının altını çizen Vali Ayaz, vatan için canını feda etmiş kahramanların emanetleri olan ailelerini hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarını ifade etti.
Ziyaretlerde Vali Ayaz’a İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke ve diğer yetkililer de eşlik etti.
Vali Abdullah Ayaz, Kurban Bayramınının üçüncü günü İlimiz Eldivan, Şabanözü ve Kurşunlu İlçelerinde ikamet eden vatanımız için canını feda etmiş kahramanlarımızın ailelerini ziyaret etti.
Ziyaretlerde Valimiz Abdullah Ayaz’a İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ile İl Jandarma Komutanı Hıdır Ayçiçek eşlik etti.
İlk olarak Eldivan İlçemizde ikamet eden, geçici görevde bulunduğu Irak’ta kalp krizi geçirerek vefat eden Devlet Memuru Ramazan Çakır’ın ailesini ziyaret eden Vali Ayaz ile beraberindeki heyeti, Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı ile Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke karşıladı.
Şehidimiz Ramazan Çakır’ın ailesi ve yakınları ile bayramlaşarak, sohbet eden heyet şehidimizin ruhu için yapılan Kur-an tilaveti ve duanın ardından buradan ayrıldı.
Daha sonra Şabanözü İlçemizde ikamet eden Şehit Emekli Albay Söz. Pilot Dilaver Karsavuranoğlu’nun ailesine ziyaret gerçekleştiren Vali Ayaz ile beraberindeki heyeti, Şabanözü Kaymakam V. Ferhat Altay karşıladı.
Şehidimizin ailesi ve yakınlarının Kurban Bayramlarını kutlayan Vali Abdullah Ayaz, Şehidimiz Dilaver KArsavuranoğlu’nun ailesi ve yakınları ile sohbet etti. Şehidimizin odasında şeref defteri imzaladıktan sonra Şabanözü İlçesinden ayrıldı.
Son olarak Kurşunlu ilçesine geçen heyet Kurşunlu İlçemizde ikamet eden, Şehitlerimiz J. Uzm. Çvş. Murat Ustaoğlu, J. Kom. Er. Erhan Kuruçay ve Uzm. Çvş. Murat Aygen’in ailelerini ziyarette bulundu.
Kurşunlu ilçesinde ilk Şehit Murat Ustaoğlu’nun ailesi ve yakınlarını ziyaret eden Vali Abdullah Ayaz ve beraberindeki heyet, Şehidimizin ailesi ve yakınları ile bayramlaştı. Şehidimiz için yapılan duanın ardından ilk ziyaretten ayrıldı.
Sonra Şehit Erhan Kuruçay‘ın ailesini ziyarette bulunan heyet, şehidimizin ailesi ile bayramlaşarak sohbet etti. Şehidimiz Erhan Kuruçay’ın ruhu için yapılan duanın ardından ziyaret sona erdi.
Son olarak Şehidimiz Murat Aygen’in ailesini ziyaret eden Vali Ayaz, Şehidimizin ailesi ile bayramlaştı. Şehidimiz Murat Aygen’in ruhuna yapılan Kur-an tilaveti ve duanın ardından kurşunlu ilçesinden ayrıldı.

BENZER HABER  “Ne AKP’nin ne de başka birilerinin gücü yeter”
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş