08 Mart 2021

Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden J. Uzm. Çvş. Asil Koca ve Ailesi defnedildi

Vali Abdullah Ayaz, Erzurum’da yolcu otobüsü ile otomobilin çarpışması sonucu hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Asil Koca ve ailesinin cenaze törenine katıldı.

Kızılırmak ilçemize bağlı Güney Kışla Köyündeki cenaze törenine Milletvekili Salim Çivitçioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Kızılırmak Kaymakamı Emine Dilce, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Merhum Uzman Çavuş Koca’nın yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hamile eşinin doktor kontrolü sonrası Erzurum’dan görev yeri Kars’a dönüşleri sırasında Horasan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Koca, eşi Pakize Koca ve 4 yaşındaki oğulları Toprak Ege Koca’nın cenazesi Erzurum’dan uçakla Ankara’ya, buradan da kara yoluyla Kızılırmak ilçemize bağlı Güney Kışla köyüne getirildi.

İlk olarak baba evine getirilen Koca ailesi, burada helallik alınmasının ardından köy meydanına götürüldü. Köy meydanında kılınan cenaze namazının ardından Asil Koca ve ailesi, köy mezarlığında toprağa verildi.

BENZER HABER  Zafer Bayramı’nın 96.Yıl Dönümü Kutlandı
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş