10 Temmuz 2020

SPOR BAKANI SUAT KILIÇ’TAN “SUİKAST” AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Başbakan Erdoğan’a suikast yapılacağı iddialarına yanıt verdi. Bakan Kılıç, “Herhangi bir problem söz konusu değildir” dedi.

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunak üzere Çankırı’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Çankırı Valiliği’ni ziyaret etti. Valilik önünde kalabalık bir grup tarafından karşılanan Bakan Kılıç,  Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’dan kentle ilgili brifing aldı.

‘AK Partili iki kadının Başbakanlık’a bağlı bir kuruma böcek yerleştirdiği iddiasını değerlendiren Bakan Kılıç, konuyla ilgili gazetelerde doğrudan çok yanlış bilgilerin olduğunu kaydetti.

Kılıç, konuyla ilgili Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın yaptığı açıklamaları hatırlatarak, “Dinleme cihazı yerleştirildiği bilgisi doğrudur, fakat dinleme cihazını Ak Parti’nin kurucular kurulu üyesi olan 2 kadın yöneticinin gerçekleştirdiği iddiası tamamen yanlıştır. Bu böcekleri yerleştirenler bir süre boyunca takip edildi ve olay Cumhuriyet Savcılığı’na intikal etti. İlgili istihbarat biriminin neresi olduğu, yerleştirenlerin  kimler olduğu, detaylarının neler olduğu konusunda ilgili bakamlarca ve ilgili başbakan yardımcılığından açıklamalar yapılacak” dedi.

“Başbakan Erdoğan’a suikast yapılacak” iddialarına da yanıt veren Bakan Kılıç, devlet adamlarına yönelik güvenlik kriterlerinin en üst düzeyde sağlandığını söyledi.

Başbakan Erdoğan’la ilgili herhangi bir güvenlik riski bulunmadığını ifade eden Bakan Kılıç, “Başbakanımızı hedef alan pek çok teşebbüsün varlığından kamuoyu da, güvenlik birimleri de haberdardır. Bu gibi konular demokratik hukuk devleti içerisinde, hukuk devletinin meşrutiyet gerekleri doğrultusunda gereken önlemlerle bertaraf edilir, tedbirler alınır. Herhangi bir problem söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç’a ziyaretlerinde AK Parti Çankırı Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve İdris Şahin eşlik etti.

 

BENZER HABER  Ahmet Çardak Güven Tazeledi
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş