18 Eylül 2020

Seymen, “Vatandaşın derdi tencere derdi”

iyi İYİ Parti Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, seçim çalışmaları çerçevesinde dün ilimize geldi. Ilgaz ve Korgun ilçeleri¬ni ziyaret eden Seymen, daha sonra İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenledi.
31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel se¬çimler nedeniyle İYİ Parti Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, dün ilimize geldi.
İYİ Parti İl Başkanlığı’nda basın mensupları ile de bir araya gelen Seymen, “Vatandaşın derdi tencere derdi” dedi.
“Ülkemiz 31 Mart 2019’da bir yerel seçime bir mahalli idari seçime gidiyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde İYİ Parti olarak da propaganda çalışmalarımız de¬vam ediyor.” diyerek sözlerine başlayan Seymen, “31 Martta biz vatandaşlar olarak ne seçeceğiz? Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, Belediye Mec¬lis Üyesi, İl Genel Meclisi Üyesi ve Muhtar seçeceğiz. Çankırı’da 4 tane adayımız var biz bugün üçünü ziyaret edebildik. Merkezde Raif ağabeyimiz Belediye Başkan adayımız. Bütün bilgisiyle, becerisiyle, vatanseverliğiy¬le bizi de kırmayarak teklifimizi kabul etti, kendisinden Allah razı olsun. Çankırı için çok önemli bir değer ve Çankırı’ya da çok değer katacağını yürekten inanıyo¬ruz. Ilgaz’da sayın Hakkı Yalçın biraz önce beraberdik kendisi de daha önceden Ilgaz Belediye Başkanlığı yapmış çok önemli bir değer. Yine Korgun’da Arif Soy¬sal Korgun’da beraberdik Korgun’u ne kadar sevdiğini ne kadar kıymet verdiğini kendi gözlerimizle gördük. Bayramören’de de Kerim Karakoç adaylarımız. Biz Çankırı’da bu adaylarla seçim yarışına katılmış durum¬dayız” dedi.
“Bu seçimde biz Çankırı’da milletvekili seçmeyeceğiz¬Cumhurbaşkanı adayımız yok bunları seçmeyeceğiz” diyen Seymen, “Çankırı’da yerelde hizmet edecek adaylara oy vereceğiz. Dolayısıyla iktidar partisinin ve yanındaki partinin ülkeyi sanki bir genel seçim var¬mış sanki bir beka meselesi varmış gibi yönlendirmesi algı yönetmesi vatandaş nezdinde hiçbir karşılığı yok bunu Türkiye’nin dört bir köşesine gittiğimizde müşa¬de ediyoruz. Vatandaşın derdi tencere derdi. Rahmetli Süleyman Demirel dermiş ki ‘İktidarları tencere getirir tencere götürür’ dolayısıyla bugün Türkiye’nin neresine gidersek gidelim üretim bitmiş vatandaş perişan vatan¬daş biber, domates, patlıcan almaktan mahrum şimdi biraz önce biz Korgun’da bir manava girdik oradaki ab¬lamız 2018’de veresiye bitti yazısı asmış duvarına ve bir post makinesi var yani vatandaş kredi kartıyla patlı¬can, biber almak durumunda ekonominin durumunu bu açıkça ortaya koyuyor.” dedi.
Çankırı’da imar kirliliğinin hat safhada olduğunu da ak¬taran Seymen, “Çankırı’ya gelirken gördük dehşet bir imar kirliliği var. Yıllar önce Çankırı’ya geldiğimde bağ bahçe olan yerlerde beton yığınları belirmiş ve burada yapılan üretim yok olmuş. Manavdaki ablamıza nere¬den getiriyorsun bu meyveyi sebzeyi diye sorduğum da ‘Ankara’dan halden getiriyorum’ dedi. Yani Çankırı’da domates, biber, patlıcan üretilemez hale gelmiş bağ bahçe yok edilmiş. Yani bir çok yere bina yapılacakken tarım arazilerine bina yapılmasının izahı mümkün değil. Bu imar kirliliğinin ortadan kaldırılması için iyi adayları tespit ettik, iyi belediyecileri tespit ettik ve onları aday olarak karşınıza çıkarttık. Ve bir trafik sorunu var bu il binasının önüne gelene kadar Çankırı’nın içerisinde kitlendik kaldık. Yani otopark sorunu, trafik sorunu bu Çankırı’da da Türkiye’de de çok güncel sorunlar. Niye bu hale geldi? 17 yıldır belediyeler kötü yönetildiği için bu hale geldi” dedi.
“Yandaş ekonomisi uygulandığı için vatandaşa fazla kat verildiği için, yandaş zengin edildiği için bu hale geldi” diyen Seymen, ” Yani biz iyi belediye başkanı haram yemez, iyi belediye başkanı yandaş kayırmaz, iyi belediye başkanının kendisi ve yakınları belediye aracılığıyla zen¬gin olmaz. Raif baba burada zengin olmuş mu? Yapmış bu işi olmamış. Niye? İyi bir belediye başkanı ol¬duğu için. Dolayısıyla biz ekonomi öncelikli halkın sıkıntılarına çözüm olabilecek projelerle halkın önüne çıkmak zorundayız. Lütfen belediye başkan adaylarını dinlerken onlara projelerini sorun” dedi.
Beka konusuna da değinen Sey¬men, “Bıraksınlar bu bekaydı me¬selelerini beka sorunu söz konusu olduğunda bu salondakilerde dahil her Türk vatandaşı göğsünü siper etmekten geri durmaz onlara sıra bırakmaz önce biz gideriz böyle bir mesele yoktur böyle bir mesele var¬dıysa 17 yıldır eliniz armut mu top¬ladı. Polis sizin elinizde, ordu sizin elinizde, Jandarma sizin elinizde. Habur’da, Sur’da hendekler kazılır¬ken polise, askere orada sırtını dön diyen 794 tane Mehmetçiğin şehit olmasına sebep olanlar şimdi çıkı¬yorlar bekadan bahsediyorlar bizde onlara hadi oradan diyoruz. Lütfen elimizi vicdanımıza koyalım 17 yıl¬dır bu ülkeyi ve belediyeleri bu ikti¬dar yönetiyor. 17 yıl önceki halimizle bugünkü halimizi karşılaştırdığımızda çarşıyı, pazarı, ekonomiyi, esnafı, çiftçiyi, sanayiciyi karşılaştırdığımızda iyiye gittik di¬yorsanız diyecek hiçbir şey yok. Yani kendi kendimizi besleyemez hale geldik. Her şeyi ithal alır hale geldik. Hayvancılık bitti Çankırı’da dahil ithal etle beslenme¬ye başladık. Daha önceden Çankırı’da bu hayvanlar üretiliyordu, besleniyordu, kesiliyordu, satılıyordu da bugün neden yapılamıyor? Çünkü Çankırı’da yapılır¬sa yandaş zengin olamaz. Yandaş ancak üretmeden ithal ederek zengin olabilir. Şimdi patates ekimini ya¬sakladılar. Yani ben Balıkesirliyim Balıkesir’da patates ekmek yasak neden? Tarım Bakanı’nın danışmanlık yaptığı firma patates ithal yapıyor. Yani bu işin artık bu kadar ayağa düşürülmesi bu kadar vatandaştan uzak, vatandaşın derdinden uzak çare üretmez şekilde sa¬dece etrafındakini besleyip onlarla kendini tahkim edip koltuğumu korumaya alıyım mantığıyla bu vatandaşa bir hayır getirmeleri mümkün değildir” dedi.
“Kendi partililerimizden şunu rica ediyoruz” diyen Sey¬men, “Yarın sokakta karşılaşacağımız alışveriş yapa¬cağımız birlikte oturup çay içeceğimiz Genel Başkanı¬mızın deyimiyle hanımlarımızın beraber gün yapacağı, 41 Yasinlere gideceği ortamları bozmayalım onların dilini biz kullanmayalım onların dilini bizde kullanmaya kalkarsak bu ayrılık derinleşir ve bunun telafisi çok güç olur” dedi.
Seymen, konuşmasının sonunda ise, “Bu seçim beledi¬ye başkanı seçimi belediyeye vereceğiniz oylar iktida¬ra çok ciddi bir ihtar niteliği taşımalı ki kendilerine çeki düzen versinler. Gelin bu seçimde bu iktidarın kulağını beraber çekelim hep beraber anneler anne terliklerini fırlatsınlar. Çankırı’da Raif babayı seçelim seçtikten sonra da denetleyelim. Biz adaylarımıza güveniyoruz dürüst olacaklarına temiz siyaset yapacaklarına güve¬niyoruz. Bu seçimler hem Çankırı için hem ülkemiz için hayırlı olur” dedi
“Çankırı’mın güzel sesi beni bu yaşta yataktan kaldır¬mıştır” diyerek sözlerine başlayan İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Raif Oktay, “Olay ülkemin ve ilimin gele¬ceği için kalktım ben yavrularımız bugünkü torunlarımız için buradayım. Cumhuriyet çocuğuyum ve memleketi¬mi de her türlü şartlar altında göğüs göğüse mücadele vererek İngiliz oyunu olan bu şahıslardan kurtarmak için ülkeme son vazifemi yapacağım. Halkımla kucak¬laşacağım ve bunu ispatlamışımdır. Deli Adnan’ından tutun Valisine, kaymakamına, milletvekiline kadar hiç çekinmeden gayet samimi şekilde konuşurum. Hiç kimseye kızmam çünkü ben halk adamıyım. Çankırı’da Çankırı halkımın verdiği bu güzel görevle tekrar yapa¬bilmek için onlarla bütünleşip inşallah çok güzel hizmet vereceğim. Benim projelerim halkımdır Çankırı halkıdır halka sormadan ben hiçbir şey yapmam. Kusura bak¬mayın herkes bir şey diyor. Uzaya gidiyoruz köprüler hanlar hamamlar hikaye bunlar benim birinci sorunum 1979’da döşediğim alt yapı sistemleri artık patlama noktasındadır. İlk projem altyapıdır. Ondan sonraki en önemli projem otoparktır” dedi.

BENZER HABER  MHP ve CHP'ye ziyaret
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş