26 Ocak 2021

Şeker, “Zillet ittifakı oyun kuracak, Cumhur ittifakı da bu oyunları bozacak”

İl Genel Meclisi Ocak ayı birleşimlerinin 3.’sünün gerçekleştirildiği dünkü birleşimde söz alan meclis üyesi Ruhi Şeker, gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu.

SMA hastalığı üzerinden hükümete saldırı yapıldığını dile getiren Şeker, “Çeşitli yollar ve konular üzerinden saldırılar devam etmekte. Ülkemizde bir kaos ortamı, bir karışıklık arzu edenler çok. Ve bununda yolları çok değişik şekillerde her gün karşımıza çıkıyor. En son SMA hastalığı üzerinden hükümetimize ajitasyon ve saldırılar yapılmakta.

Bu hastalık, Allah kimseye vermesin, zor bir hastalık. Ülkemiz üzerinde bin 760 SMA hastası bulunmakta. Ve bu hastaların üzerine Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 2 milyar TL bugüne kadar harcama yapılmıştır. Bu hastaların tamamı destek ve yardım almaktadır. Fakat Bremen mızıkacıları  olarak adlandıracağımız zillet ittifakı müptesipleri ülkemize, hükümetimize acımasız şekilde saldırmaktadır. Hatta bu işi hastaların ve hasta aileler üzerinden,  hükümetimize hücum etmektedirler.

Dünya üzerinde denenmemiş ilaçların dahi sosyal güvenlik üzerinden harcanması istenmektedir. Hepinizin bildiği gibi Covit 19’da bile 1 yıldır aşı çalışmaları yapılmakta. 1., 2., ve 3. Faz aşılar denenmeden insanlara aşı yapılmamaktadır, buna hepimiz şahidiz. Çıkan her aşı ve ilaç denenmeden hasta üzerinde kullanılması uygun görülmemektedir.

Sanki hazinemizde ve devletimizde para kalmamış gibi, milli piyangodan hazineye aktarılan 75 milyonu dillerine dolayarak bu paranın SMA hastasına harcansın gibi bir algı oluşturulmaktadır. Tatbiki herkes vazifesini yapacak. Zillet ittifakı oyun kuracak, Cumhur ittifakı da bu oyunları bozacak inşallah.

Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan olaylara da değinen Şeker, “Boğaziçi Üniversitesinde karışıklar, eski kaoslar çıkarılmak istenmektedir.  Biz o günleri yaşadık ve gördük, bu filmi seyrettik. Ülkemiz tekrar kaos ortamına sürüklenmem istenmektedir. Biz bunlara alet olmayacağız. Onlar oyun kuracak bizler ise kurulan oyunları bozacağız” dedi.

BENZER HABER  “Tuzu mutfaktan alıp kültüre taşıdık”
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş