23 Ekim 2020

“Şehit ve gazi ailelerimizin sıkıntı yaşamasına müsaade etmeyeceğiz”

Cumhurbaşkanlığının onayı ve Vali Abdullah Ayaz’ın takdimi ile gerçekleştirilen devlet övünç madalyası ve beratı tevcih töreni dün gerçekleştirildi.

Valilik Sosyal tesislerinde gerçekleştirilen programda 2 şehit yakını ve 3 gazimize devlet övünç madalyası ve beratı verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Vali Abdullah Ayaz, her zaman şehit yakınları  ve gazilerin emrinde olduklarını dile getirerek, “Muhakkak ki şehitlerimizi geri getirmemiz, gazilerimizin maddi ve manevi kayıplarını, yaşadıklarını yerine koyma imkanımız yok.  Ancak sizlerin de malumudur ki devletimiz her kurum ve kuruluşu ile her çalışanı ile sizlerin yanında. Devletimiz elinden geldiğince, imkanları dahilinde sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve bundan sonraki hayatınızda en azından bazı zorluklarla karşı karşıya kalmamanız için elinden gelen fedakarlığı gösterme gayreti içinde. Sizlere tekrar ifade ediyorum. Ben vali olarak, tüm çalışma arkadaşlarımla beraber emrinizdeyiz. Bu şehrin sınırları içinde hiçbir şehit ve gazi ailelerimizin ve yakınının sıkıntı yaşamasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Vali Ayaz’ın konuşması sonrasında şehit  Yalçın Koca adına babası Zekeriye Koca’ya, şehit Yüksel Kapdan adına babası Abdurrahman Kapdan’a ve gazilerimiz; Burak Çoçar, Osman Uzun ve Tuncay Karakoç’a devlet övünç madalyası ve beratı takdim edildi.

Valilik Sosyal tesislerinde gerçekleştirilen programa, Vali Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, milletvekili Salim Çivitcioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Şehit yakınları, gaziler ve aileleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

BENZER HABER  “Bu millet asker olarak doğar ve  ölür”
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş