08 Mart 2021

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay işbirliği ile Türkiye’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde sigara, alkol, uyuşturucu madde ve kumar bağımlılığının zararları ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışması düzenlenecek.

Bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan yarışma “bağımlılık” konulu edebi ve görsel 2 kategoriden oluşmaktadır. Edebi kategoride kompozisyon, hikâye, anı, şiir; görsel kategoride de afiş, resim, karikatür ve kısa video gibi alanlarda başvuru yapılabilecek.  “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasının son başvuru tarihi 31 Mart 2021 olarak belirlendi.

2017 yılından itibaren Türkiye genelinde düzenlenmeye başlayan yarışma kapsamında; il birincileri ödüllendirilecek, 81 ilin ilkokul, ortaokul, lise birincileri ise Türkiye finali jürisi tarafından değerlendirilecektir.

İl düzeyinde gerçekleştirilecek ödül törenlerinde İl birincilerine 1.000 TL ödül verilecektir. Ülke genelinde eserlerin değerlendirilmesi sonucunda her bir kategoride birinci olan katılımcılara 10.000 TL; ikinci olan katılımcılara 5.000 TL; üçüncü olan katılımcılara ise 3.000 TL ödül verilecektir. Okul ve ilçe birincileri snsg.yesilay.org.tr adresinden sistem üzerinden başarı belgesi alabilecektir.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye https://snsg.yesilay.org.tr/    adresi veya Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden ulaşabilirsiniz.

BENZER HABER  Güldürcek Havzası Atıksu Toplama ve Arıtma Tesisi Tamamlandı
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş