08 Mart 2021

“Şabanözü’nde 5 bin kişi istihdam ediliyor”

Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan ilçede gerçekleştirilen yatırımlar hakkında bilgi vermek amacıyla basın mensupları ile bir araya geldi. Şabanözü Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda ilçenin büyük değişime hazırlandığını dile getiren Belediye Başkanı Faik Özcan, özellikle istihdam konusunda Çankırı’nın en önemli ilçesi olduklarını ifade etti.

Şabanözü ilçesinde alt yapının eski belediye başkanı Ali Çapçı döneminde  yapıldığını dile getiren Özcan, üst yapı ve sanat yapıları konusunda çalışmalar yapıldığını söyleyerek, “Çarşı meydanı yenileme ve peyzaj çalışmaları belediyemiz ekiplerinin azimli çalışmaları ile büyük ölçüde tamamlanmak üzere.  Cadde ve sokaklarımıza kilitli parke döşeyerek vatandaşlarımızın ayağını çamurdan kestik  ” dedi.

Özellikle park ve mesire alanlarında çevre düzenlemelerine önem verildiğini de dile getiren Özcan, “Mesire alanlarımızda yaptığımız çalışmalar sonrasında halkımız rahatlıkla buraları ziyaret edebilir ve dinlenebilir” dedi.

Kapalı spor salonu ve kapalı halı saha inşaatlarının hızla yükseldiğini de ifade eden Özcan, bir önceki dönemde yapılan halı sahanın çöktüğünü ifade ederek, “Geçmiş dönemde zaten 4 inşaat yapılmış ve 4’üde çöktü” dedi. Şabanözü ilçesinin Çankırı’nın en önemli istihdam sağlayan ilçesi olduğunu da ifade eden Özcan, Şabanözü OSB ve diğer fabrikalarda 5 bine yakın kişinin istihdam edildiğini belirterek, “Mevcut OSB’de artık yer kalmadı ve 900 dönüm daha büyüteceğiz burayı.  Ayrıca şehir merkezinde elektrik kesintisi yaşanmama içinde Şabanözü OSB’de kurulum işi devam etmekte olan trafo merkezi çalışmaları da devam etmekte” dedi.

“Ulaşımda, tarımda, sanayide, kentleşmede, ihracatta, üretimde ve bütün alanlarda Şabanözü ir yıldız gibi parlıyor” diyen Özcan, makam aracını da acil ihtiyacı olan vatandaşlarla da paylaştığını ve öğrencilerinde otobüslere ücretsiz bindiğini ifade etti.

Türkiye’nin ışıklı en büyük Türk Bayrağı’nın Şabanözü ilçesinde olduğunu da belirten Özcan, “Belediye personeli tarafından belediye atölyesinde üretilerek, ilçemizin hakim noktası Evliya tepesine konumlandırılan bayrağımız Türkiye’nin en büyük ışıklı Türk bayrağı özelliğine sahip” dedi.

BENZER HABER  Öğrenciler traktör yaptı

İlçede ağaçlandırma seferberliği de başlattıklarını belirten Özcan, bugüne kadar 10 fidanın dikildiğini, hedeflerinin 50 bin olduğunu söyledi.

İlçedeki yolların yenilendiğini, belediye araç filosunun daha modern hale getirildiğini belirten Özcan, çarşı merkezindeki elektrik hatlarının da yer altına alındığını kaydetti.

Kültürel faaliyetler çerçevesinde ilçede açık hava sinema etkinliği gerçekleştirildiğini de söyleyen Başkan Özcan, tüm öğrencilerinde sinemaya götürüldüğünü söyledi.

Ülke genelinde yaşanan kuraklık ve buna bağlı olarak su kaynaklarında yaşanan sıkıntılara da dikkat çeken Başkan Özcan, vatandaşların su sıkıntısı yaşamaması için yeni çalışmaları hayata geçirdiğini ifade ederek, “Biz hazırlıklarımızı yapıyoruz. Güldürcekte su kalmadı. Çankırı içme suyu konusunda ne yapıyor bilmiyorum” dedi.

İlçeye üniversite kazandırılması konusunda da çalışmalar yapıldığını ifade eden Başkan Özcan,  “Eğitim konusunda da ilçemizde en yüksek çıtayı hedefliyor ve bunu hak ettiğimizi düşünerek ilçemize yüksekokul kazandırılması için gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi

 

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş