26 Ocak 2021

Parke Döşemeye Devam

Günümüzde popiliterligini korumaya devam eden 1970 lerin moda taşı aşık taşı beton parke güncelliğini 2000’li yıllarda sürdürmeye devam ediyor.

Sıcak asfalta karşı cazip görünen ama hiçte cazip bir tarafı olmayan parke taşı döşeme artık köy yollarına kaydırılmış durumda. Şehirlerin ve yerleşim yerlerinin vazgeçilmezi olan sıcak asfalt ise dün vardı, bugün de var, yarında, petrol bitene kadarda varlığını devam ettirecek.

Ilgaz Belediyesi de Ağustos ayında stabilize asfalt kapladığı bazı yollarda bozulmalar nedeniyle bu yolların üzerine parke döşemeye başladı. Öte yandan önceki yıllar ilçe içine yollara döşenen parkelerin üzerinde kırılmalar olması nedeniylede bu güzergâhlarda yenileme çalışmaları da başlatıldı.

Ilgazlılar “etrafımızda asfalt şantiyeleri varken ilçedeki bazı cadde ve sokaklar asfalt kaplanamazmı “diye dert yanıyorlar. Vatandaşlar 1990 yılında döşenen çarşı içi parkelerin ömrünü tamamladığını ve yer yer kırılmalar ve tahribatların olduğunu belirterek bu güzergâhta sıcak asfalt çalışması yapılmasını istiyorlar. Cengiz Yalçın

BENZER HABER  Özcan, “Hedefinizi mutlaka belirleyin”
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş